Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tony Hawk buduje wirtualny skatepark na platformie NFT

Wewnątrz „gry” The Sandbox.

Słynny skater Tony Hawk ogłosił, że zamierza skorzystać na popularności technologii blockchain. Chce zbudować „największy skatepark w metaverse” we współpracy z grą The Sandbox i platformą NFT o nazwie Autograph.

Skatepark powstanie właśnie wewnątrz The Sandbox, wirtualnej „piaskownicy” opisywanej jako „po części rynek cyfrowych nieruchomości, po części park rozgrywki”. Całość bazuje na Ethereum i pozwala wymieniać kryptowalutę na działki, a także sprzedawać własne modele i skiny - jako NFT.

Tu do akcji wkracza Autograph, które stworzy deskorolki, sprzęt i ubrania licencjonowane przez Tony’ego Hawka. Wirtualny świat pełen jest już takich współpracy, by wymienić Ubisoft (Kórliki), The Walking Dead, Snoop Dogga, Adidas, Deadmau5a, Smerfy, Care Bears, Atari, a nawet Playboya.

„Całe życie byłem fanem nowych technologii, od pierwszych gier wideo do możliwości efektów specjalnych” - zapewnia słynny skater. „Fascynuje mnie metaverse i jestem podekscytowany, mogąc przenieść naszą kulturę do The Sandbox”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze