Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider: The Definitive Edition potwierdzone na PS4 i Xbox One

AKTUALIZACJA: Po polsku na obu konsolach, na Xbox One po lokalnej premierze sprzętu.

Aktualizacja #2: Cenega potwierdziła, że Tomb Raider: Definitive Edition dostępne będzie w Polsce już 31 stycznia, razem z resztą Europy.

Gra otrzyma polską wersję językową na PlayStation 4 oraz angielską na Xbox One. Rodzima lokalizacja na sprzęcie Microsoftu dostępna będzie w formie cyfrowej aktualizacji, najwcześniej w dniu polskiej premiery konsoli.

*

Aktualizacja: Square Enix potwierdziło, że Tomb Raider: Definitive Edition ukaże się w Europie na konsolach nowej generacji już 31 stycznia.

Wydawca podał także listę DLC dodawanych do nowej wersji: The Tomb of the Lost Adventurer oraz osiem map, sześć broni i cztery postacie do trybu dla wielu graczy.

Zestaw uzupełniają dodatkowe stroje dla Lary, cyfrowe wersje komiksu Tomb Raider: The Beginning, album z grafikami koncepcyjnymi - Tomb Raider: The Art of Survival oraz film dokumentalny o tworzeniu gry - The Final Hours of Tomb Raider.

Wersja Xbox One umożliwia sterowanie głosem za pomocą Kinecta, w menu i podczas modyfikowania broni. Na PS4 pasek świetlny pada zapali się podczas korzystania z pochodni.

*

Oryginalna wiadomość: Podczas imprezy VGX potwierdzono, że Tomb Raider ukaże się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Premierę obu wersji zaplanowano na początek przyszłego roku.

Wersja The Definitive Edition zawiera wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC, rozszerzające tryb dla wielu graczy o nowe mapy i uzbrojenie. Gra skorzysta także z technologii TressFX od AMD, odpowiadającą za realistyczny wygląd włosów Lary.

O pierwszych doniesieniach w tej sprawie informowaliśmy w listopadzie, gdy karty produktów pojawiły się w sklepie Amazon - jako datę podano wtedy 24 stycznia. Wydawca, firma Square Enix nie zdecydowała się wtedy potwierdzić ogłoszenia.

Tomb Raider to gra akcji opowiadająca o przygodach młodej archeolog Lary Croft. Produkcja studia Crystal Dynamics stanowi „restart” popularnej serii, istniejącej już od 1996 roku. Tytuł zadebiutował pierwotnie w marcu 2013 roku na PC, PS3 i X360.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze