Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider na Czerwonej Planecie. Nowe fragmenty Deliver Us Mars

Sam na sam z obcym światem.

Deliver Us Mars, czyli kontynuacja udanego Deliver Us the Moon, doczekała się obszernej prezentacji rozgrywki podczas targów Gamescom. Ponad 12-minutowe nagranie pozwala lepiej przyjrzeć się eksploracji Marsa, jak i samej grze.

- Jesteśmy zachwyceni The Callisto Protocol - powiedział Raynor Arkenbout, projektant narracji w Deliver Us Mars. - Nie mogę się doczekać, aby w to zagrać.

- Ale nasza gra na pewno nie będzie o wojnie, strzelaniu i tego typu rzeczach. Będzie o czymś zupełnie innym, będzie dramatem opartym na narracji. To będzie wymagało zupełnie innego podejścia.

W produkcji studia KeokeN Interactive w ogóle zabraknie walki. Filarami rozgrywki będą opowieść, eksploracja, rozwiązywanie łamigłówek i pokonywanie wyzwań platformowych podczas walki o przetrwanie na niegościnnej Czerwonej Planecie.

Z jednej strony, postać gracza będzie bardzo mobilna, a przedstawione fragmenty rozgrywki mogą kojarzyć się z Tomb Raiderem, z drugiej jednak przemierzanie Marsa będzie wymagało sporej uwagi i ostrożności, a sam proces ma być dość pracochłonny. Dla przykładu – wspinaczka wymaga precyzyjnego kontrolowania obu czekanów.

Premiera Deliver Us Mars została wcześniej przesunięta i obecnie planowana jest na 2 stycznia 2023 roku. Gra zadebiutuje na PC (Steam i Epic Games Store) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze