Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 2 z Alicią Vikander nie powstanie. Prawa do filmu na sprzedaż

Sequel anulowano.

Zaledwie kilka dni temu Alicia Vikander, która w filmie Tomb Raider z 2018 roku wcielała się w Larę Croft, przyznała, że prace nad sequelem są w „martwym punkcie”. Teraz potwierdzono, że kontynuacja nie powstanie.

O sprawie pisze renomowany serwis Deadline. Sytuacja jest dość złożona, ale jak wyjaśniają dziennikarze, odpowiedzialna za ekranizacje przygód młodej pani archeolog wytwórnia MGM - przejęta jakiś czas temu przez Amazon - utraciła licencję do adaptacji.

Tę firma wypożyczyła od właściciela kinowej marki z GK Films, czyli podmiotu kierowanego przez producenta Grahama Kinga. Wspomniana spółka kupiła zaś prawa do filmu Tomb Raider w 2011 roku od Square Enix, które wówczas zarządzało serią.

Teraz - jak informuje Deadline - GK Films chce odsprzedać licencję innej firmie. Aktualnie przyjmuje propozycje od zainteresowanych stron, ale na razie nie wiadomo, kto dokładnie złożył ofertę kupna.

Nie zmienia to jednak faktu, że MGM utraciło prawa do kinowego Tomb Raidera. Kontynuacja produkcji z 2018 roku więc nie powstanie, a Alicia Vikander nie wcieli się już w Larę Croft. Co ważne, do tej pory prace nad sequelem trwały - reżyserem projektu była Misha Green („Kraina Lovercrafta”).

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze