Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tom Holland i Emma Watson w filmie Zelda? Sztuczna inteligencja nabrała fanów

Film nie istnieje.

Plakaty fikcyjnego filmu Zelda wywołały spore zamieszanie wśród fanów. Choć wygenerowała je sztuczna inteligencja, wiele osób było już całkiem podekscytowanych zapowiedzią.

Obrazy przygotował Dan Leveille, który w oryginalnym wpisie na Facebooku nie ukrywa, że mamy do czynienia z żartem (choć wiadomość rozpoczyna całkiem poważnie). Jak wyjaśnia, wykorzystał aplikacje Midjourney oraz DALL-E do przygotowania bazowych wizerunków, które „podpicował” następnie w Photoshopie.

„Timothée Chalamet jako Link byłby lepszym wyborem” - komentuje niejaka Anna Hale. „Wiele z tych postaci nie istniało nawet w tej samej linii czasowej. Co więcej, Tom Holland nie musi grać we wszystkim” - komentuje nieco przytomniej Kiegan Davis-Shrock.

Tom Hollland jako Link na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Emma Watson jako Zelda na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Danny DeVito jako Tingle na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Idris Elba jako Ganon na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Jameela Jamil jako Urbosa na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Steve Buscemi jako Dampe na fikcyjnym plakacie nieistniejącego filmu Zelda
Autor: Dan Leveille

„W większości przypadków generowałem obraz sporo ponad sto razy, przez cały dzień” - wyjaśnia Leveille w rozmowie z serwisem Kotaku. „Głównym wyzwaniem było sprawienie, że twarze wyglądają jak aktorzy, ale także jak postacie z gry. W 95 procent przypadków twarz nie przypominała aktora”.

Obecnie pozostaje więc przypomnieć, że projekt z taką obsadą nie powstaje. Z drugiej strony, dziennik The Wall Street Journal już w 2015 roku informował, że Nintendo współpracuje z Netflixem nad aktorską adaptacją słynnej serii. Na razie z pomysłu nic nie wynikło.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze