Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To koniec Facebook Gaming. Popularność poniżej oczekiwań?

Część funkcji zostanie zintegrowana z główną apką Facebooka.

Firma Meta (dawniej Facebook) ogłosiła koniec wsparcia dla aplikacji Facebook Gaming. Część funkcji zostanie zintegrowana z główną aplikacją Facebooka.

Jak informuje serwis VGC, po włączeniu aplikacji użytkownicy widzą powiadomienie, że jej działanie zostanie zakończone 28 października oraz od tego dnia nie będzie już dostępna do pobrania. Poprzez aplikację Facebook Gaming można było oglądać ulubionych twórców, odkrywać nowych streamerów oraz przeczytać najnowsze posty z ich oficjalnych profili.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim użytkownikom za waszą pomoc w budowaniu społeczności graczy i widzów od pierwszego dnia działania aplikacji. To był naprawdę wielki wysiłek, aby wprowadzić nowe funkcje gier na Facebooku” - czytamy w oświadczeniu.

Treść opublikowanego oświadczenia

Jednocześnie użytkownicy zostali poinformowani, że część funkcji apki będzie dalej dostępna w głównej aplikacji Facebook. Firma Meta zainwestowała w promocję inicjatywy Facebook Gaming dużą sumę pieniędzy, między innymi podpisując z popularnymi twórcami umowy o wyłączność.

Niestety, wygląda na to, że platforma streamingowa nie zdobyła takiej popularności, na jaką liczyła Meta. Pomimo sporej liczby użytkowników samego Facebooka, serwis nie dał rady konkurować z Twitchem oraz YouTube Gaming.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze