Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To już koniec Asha i Pikachu w anime Pokemon

Po 25 latach.

Ash Ketchum oraz Pikachu przechodzą na emeryturę po 25-letniej karierze w popularnym serialu anime „Pokémon”. Twórcy potwierdzili, że tworzą całkiem nową serię, z innymi bohaterami.

„Nowa animowana seria będzie miała premierę w 2023 roku i zawierać będzie pierwszego partnera Paldea, Pokémona Sprigatito, Fuecoco i Quaxly z gier wideo Pokémon Scarlet i Pokémon Violet, a także legendarnego Pokémona Rayquaza w wariancie Shiny” - czytamy w opisie. Ludzcy bohaterowie to Liko oraz Roy, przynajmniej w japońskim oryginale.

Nadchodząca historia zadebiutuje już po bieżącym sezonie animacji Pokémon „Pokémon Ultimate Journeys: The Series”, w której Ash Ketchum i jego Pikachu wygrywają turniej Masters Eight w Pokémon World Coronation Series. To epokowe wydarzenie opisywaliśmy już w listopadzie.

25-letnią karierę Asha i Pikachu podsumuje jeszcze kolekcja odcinków specjalnych „Pokémon Ultimate Journeys: The Series”. Pojawią się też inne znane postacie, w tym Misty i Brock. Całość da wgląd w przyszłość słynnego bohatera i pozostaje mieć nadzieję, że mowa o zasłużonej emeryturze w ciepłym klimacie.

„Nadchodzące odcinki specjalne nie tylko świętują monumentalne osiągnięcie Asha, ale są także wyrazem wdzięczności Pokémonów dla wszystkich oglądających, którzy dołączyli w tej przygodzie do niego oraz jego partnera Pikachu” - głosi informacja prasowa.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze