Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Titan najprawdopodobniej nie będzie grą MMORPG z abonamentem

Activision osiąga dobre wyniki w II kwartale.

Jeden z projektów Blizzarda - tajemniczy Titan - najprawdopodobniej nie będzie grą MMORPG bazującą na miesięcznej subskrypcji.

- Trwa proces wyboru nowej drogi dla projektu. Ponownie rozważamy, czym ma być ta gra - mówił podczas wczorajszej konferencji dla inwestorów Mike Morhaime, dyrektor generalny w Blizzardzie. - Nie możemy rozmawiać o szczegółach, ale mało prawdopodobne jest, że będzie to gra MMORPG bazująca na abonamencie.

Blizzard w maju zdecydował się rozpocząć pracę na Titanem od nowa. Większość pracowników przeniesiono do innych projektów, a przy grze została jedynie mała grupa projektantów.

Podczas konferencji podsumowującej II kwartał fiskalny mówiono także o innych tytułach Activision Blizzard. Potwierdzono, że ostatni spadek liczby subskrypcji w World of Warcraft rozłożył się równo pomiędzy graczy z Azji i z zachodu.

Diablo 3 rozeszło się już w nakładzie przekraczającym 12 mln egzemplarzy, a Blizzard All-Stars wkroczyło w fazę wewnętrznych testów i wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat produkcji z gatunku MOBA.

Łącznie Activision Blizzard, które ponownie stało się firmą niezależną, w II kwartale obecnego roku fiskalnego wypracowało przychody na poziome 1,05 mld dol. Po wykupieniu akcji od Vivendi spółka jest w dobrej kondycji finansowej, bez długu i z 4,6 mld dol. wolnych środków. Wpływ na wyniki miała przede wszystkim świetna sprzedaż Skylanders: Giants i Call of Duty: Black Ops 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze