Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pół roku po premierze The War Z zmienia tytuł na Infestation: Survivor Stories

Nazwa zbyt podobna do filmu „World War Z”.

Już w grudniu informowaliśmy, że amerykański urząd patentowy odrzucił wniosek o zarejestrowanie tytułu The War Z, który brzmiał podobnie do filmu „World War Z”. Twórcy gry ogłosili, że zmieniają nazwę produkcji na Infestation: Survivor Stories.

„Zmiana wynika głównie z niejasności i problemów z nazwą wcześniej zarejestrowanej marki” - tłumaczą twórcy ze studia Hammerpoint Interactive. „Niechętnie zdecydowaliśmy się na zmianę tytułu tak późno po premierze, gdy zarejestrował się już niemal milion użytkowników, ale uznaliśmy, że to najlepszy krok z punktu widzenia istniejącej społeczności i przyszłych graczy. Zapewniamy, że w żaden sposób nie wpłynie to na rozgrywkę. Jedyne różnice to zmiana logo i strony internetowej.”

The War Z to produkcja nastawiona na rozgrywkę przez Internet. Zadaniem graczy jest przetrwanie w świecie opanowanym przez zombie. Tytuł jest dostępny wyłącznie na PC.

Produkcja ma skomplikowaną przeszłość i historię produkcji. Grze zarzucono kopiowanie pomysłów w moda do Arma II - Day Z. Strona twórców padła ofiarą ataku hakerów, po premierze tytułowi zarzucono wprowadzanie graczy w błąd, a Valve ostatecznie zdecydowało się usunąć projekt z oferty Steam.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze