Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Vanishing of Ethan Carter ukaże się za około cztery miesiące

Czy gra Adriana Chmielarza trafi na PS4 i Xbox One? „Jeśli się spodoba...”

Gra przygodowa The Vanishing of Ethan Carter - nowy projekt Adriana Chmielarza i jego studia The Astronauts - ukaże się za około cztery miesiące.

- Będziemy mieli prawdopodobnie najgorszy z możliwych terminów premiery, w środku lata... - przyznał polski producent w rozmowie z Eurogamerem. - Jest ciepło i jest lato, kto chce grać w tytuł o jesieni?

Obecnie jedyna potwierdzona platforma docelowa to PC, ale wersje na PlayStation 4 i Xbox One są prawdopodobne.

- Szczerze mówiąc, brak konwersji byłby idiotyczny. Może to nieco za mocne słowo, ale wiadomo, o co mi chodzi. Jeśli gra spodoba się ludziom... To będzie pierwsza rzecz, jaką zrobimy.

Deweloper przyznaje, że jest już po pierwszych rozmowach z producentami konsol nowej generacji. Sony było podobno zainteresowane i chciało przekazać już twórcom zestawy deweloperskie PS4.

- Microsoft był nieco bardziej cichy, ale ostatnio to się zmieniło - dodał Chmielarz. - Myślę, że ostatnio się obudzili. Mamy dobre relacje z obiema firmami.

Dev-kity zaproponował także Microsoft, lecz twórcy czekają z ich przyjęciem na okres po premierze wersji PC. „Gdy skończymy z Ethan, na pewno się po nie zgłosimy.”

- Teraz dają zestaw lub dwa za darmo, ponieważ chcą twojej gry na swojej platformie, co jest świetne - mówił Chmielarz.

Microsoft musi jednak zrezygnować z wymogu wydawania tytułu w pierwszej kolejności na Xbox One - uważa deweloper. Taki wymóg firma stawia twórcom niezależnym, w przypadku projektów dostępnych także na PC czy PlayStation 4.

W The Vanishing of Ethan Carter wcielimy się w detektywa obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami i postaramy się rozwikłać sprawę porwania pewnego chłopca. Akcja rozgrywać się będzie na początku XX wieku. Podczas rozgrywki wykorzystamy niecodzienne umiejętności naszego bohatera, jak też bardziej tradycyjne narzędzia detektywistyczne.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze