Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Surge 2 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, zmiany, system walki, fabuła.

The Surge 2 powinno zaspokoić, przynajmniej na jakiś czas, zapotrzebowanie na gry przypominające w założeniach Dark Souls. Pierwsza odsłona ewidentnie inspirowała się dziełami From Software, a sequel nie zmienia formuły rozgrywki.

Twórcy z Dec13 wzięli jednak sobie do serca krytykę ze strony graczy i wprowadzili poprawki oraz zmiany, dzięki którym lokacje mają być mniej monotonne, a poziom trudności lepiej zbalansowany.

Podstawą pozostaje walka w perspektywie TPP. W potyczkach najbardziej liczy się cierpliwość, refleks i ostrożne atakowanie wrogów. Umrzeć można dosyć szybko, tracąc część zebranych zasobów. Nie zabraknie walk z imponującymi bossami.

 • Premiera: 24 września 2019
 • Platforma: PC, PlayStation 4, Xbox One
 • Wersja językowa: polska (napisy)
 • Producent: Deck13 Interactive
 • Wydawca: Focus Home Interactive
 • Wydawca PL: CDP

Premiera i edycje

The Surge 2 zadebiutuje 24 września 2019 roku. Gra trafi na PC, a także na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Na lepszych modelach konsol możemy liczyć na rozdzielczość 4K (skalowaną). Twórcy zapewnili też wsparcie dla HDR.

Wydawca nie przygotował żadnej edycji specjalnej gry ani wersji kolekcjonerskiej. Wszyscy, którzy złożą zamówienie przedpremierowe otrzymają jednak URBN Gear Pack DLC. To zestaw przedmiotów, w skład których wchodzą:

 • najbardziej rozpoznawalną broń Warrena z The Surge: wysłużoną krajarkę
 • pełen zestaw zbroi na całe ciało URBN
 • Topór Sprawiedliwości URBN
 • drona URBN Skimmer
 • moduł radaru Lootscan.exe
 • wyjątkową ikonę wiadomości online

Gameplay - zmiany i nowości

Jeśli graliście w The Surge, sequel nie zaskoczy was w aspekcie walki. Twórcy dopracowali jednak system potyczek, wprowadzając pozornie drobne zmiany, które wpływają jednak pozytywnie na gameplay.

Najważniejszym dodatkiem wydają się kierunkowe bloki. Jeżeli uda nam się zablokować cios w ostatniej chwili, odpowiednio dobierając kierunek (by dopasować go do ataku wroga), ogłuszymy na moment przeciwnika i otrzymamy krótką chwilę na wyprowadzenie kontry. Ma to zniechęcać do nieustannego trzymania przycisku bloku podczas starć.

Ważny jest również dron. Deweloperzy przygotowali wiele rodzajów takich maszyn do wyboru - niektóre pomogą w walce i zaatakują wrogów z daleka, inne zhakują terminale, a jeszcze inne zwiększą poziom obrony bohatera.

Drony pozwolą też zwabić przeciwników i odłączyć ich od grupy, ponieważ sami wybierzemy konkretny cel do ostrzału. Gdy odpowiednio oddali się od innych wrogów, można zająć się nim w pojedynkę.

Powróci oczywiście system celowania bronią białą w konkretne części ciała wrogów. To dzięki temu rozwiązaniu możemy nie tylko zadawać ciosy krytyczne, ale też odcinać elementy pancerza oponentów czy też broń, której potem sami użyjemy.

Ten screenshot sugeruje obecność kooperacji w The Surge 2, ale deweloperzy milczą na temat trybu multiplayer

Otrzymujemy do wyboru wiele rodzajów oręża - to między innymi miecze, dwuręczne i jednoręczne topory, elektryczne ostrza, futurystyczne włócznie czy młoty. Każda broń to inny styl walki.


Świat i fabuła

Akcja The Surge 2 rozgrywa się na terenie Jericho City. To miejsce większe i bardziej różnorodne pod względem środowiska niż lokacja z pierwszej części serii. Przede wszystkim, dużo tutaj zieleni.

W futurystycznej metropolii nie zabraknie oczywiście budynków, laboratoriów i podziemi. Korporacja rządząca miastem specjalizuje się w tworzeniu iluzji upiększających otoczenie.

Bohatera tworzymy sami, jak w Dark Souls. Wybieramy wygląd oraz płeć postaci. Podczas gry spotykamy więcej postaci niezależnych niż w oryginale, by świat stwarzał wrażenie bardziej żywego.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze