Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - zdrowie bohatera, używanie i tworzenie przedmiotów

Leczenie Reeda, crafting, surowce i korzystanie z różnych rzeczy.

Miasto Oakmont, w którym rozgrywa się The Sinking City, nie jest miejscem bezpiecznym. Główny bohater, prywatny detektyw Reed, przekona się o tym dość szybko. I nie chodzi tu bynajmniej o nieufność lokalnych mieszkańców, ale przede wszystkim o niebezpieczeństwa w postaci śmiertelnych przeciwników, takich jak bandyci czy potwory.

Reed posiada dwa wskaźniki zdrowia, które znajdują się w lewym dolnym narożniku ekranu. Pierwszy - czerwony, oznacza jego zdrowie fizyczne, natomiast drugi - niebieski, odnosi się do kondycji psychicznej. Jeśli któryś z nich spadnie do zera, bohater umrze (od zadanych ran lub popełni samobójstwo).

Zdrowie fizyczne można tracić na wiele różnych sposobów. Najczęściej dochodzi do tego podczas upadku z większych wysokości lub ran zadanych przez wrogów. Do pogorszenia zdrowia psychicznego mogą z kolei przyczynić się między innymi: widok potworów, trapiące bohatera wizje (należy od nich uciekać) czy zabijanie niewinnych osób.

Aby odnowić zdrowie fizyczne należy korzystać z apteczek. W tym celu należy otworzyć kołowe menu i wybrać z niego apteczkę (1). Po skorzystaniu z niej bohater zostanie całkowicie lub częściowo uzdrowiony. Identycznie wygląda sprawa z leczenie zdrowia psychicznego, tyle, że w tym przypadku należy korzystać ze środków uspokajających (2).

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że o ile zdrowie fizyczne nigdy nie regeneruje się samo, o tyle psychiczne z czasem odnawia się automatycznie. Jeśli chodzi o używanie innych przedmiotów, na przykład broni (3), to wybieramy je z kołowego menu identycznie, jak wspomniane wyżej środki medyczne.


Tworzenie przedmiotów (crafting)

Jeśli okaże się, że bohater nie posiada gotowych rzeczy, które chcielibyśmy użyć, to zawsze można skorzystać z surowców, aby je stworzyć.

W tym celu należy uruchomić menu i przejść do zakładki Ekwipunek (4). W nowym oknie pojawią się różne kategorie przedmiotów, na przykład pocisków (5) do broni lub leków (6). Wystarczy zaznaczyć interesujący nas przedmiot.

Z prawej strony pojawi się jego opis (7). Jeśli jesteśmy zainteresowani jego stworzeniem i posiadamy odpowiednią ilość surowców (8), to wystarczy tylko wcisnąć klawisz Wytwórz (9). Należy przy tym pamiętać, że ilość przedmiotów różnych typów, a także surowców, jakie bohater może przenosić jednocześnie, jest ograniczona. Możesz ją zwiększać, korzystając z niektórych umiejętności.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze