Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - zdobywanie doświadczenia i punktów wiedzy, rozwój bohatera

W jaki sposób zdobywać XP i awansować na kolejne poziomy.

W trakcie rozgrywki w The Sinking City, główny bohater o imieniu Reed, będzie mógł zdobywać punkty doświadczenia i awansować na kolejne poziomy rozwoju postaci. Umożliwi to odblokowywanie kolejnych umiejętności, dzięki którym jego poczynania mogą okazać się skuteczniejsze.

W jaki sposób działa system awansu postaci? Podstawą jest zdobywanie punktów doświadczenia (1). Po zdobyciu określonej ilości awansujemy na kolejny poziom, zdobywając przy tym punkty wiedzy (2), za które wykupujemy konkretne umiejętności.

Za co otrzymujemy punkty doświadczenia? Zdecydowanie najwięcej za rozwiązywanie śledztw fabularnych. Warto jednak zajmować się również sprawami pobocznymi, które także zapewniają dodatkowe punkty. Oprócz tego doświadczenie jest przyznawane za zabijanie potworów, odkrywanie artefaktów (na ogół w miejscach niebezpiecznych) oraz odnajdywanie wszystkich śladów w danej lokacji.

Jeśli chcemy rozwinąć jakąś umiejętność, to:

  • W menu należy przejść do zakładki Umiejętności (3).
  • Z prawej strony pojawią się informacje (4) związane z doświadczenie oraz ilością posiadanych punktów wiedzy.
  • Na środku należy wybrać jedną z trzech dostępnych kategorii umiejętności: sprawność bojową (5), żywotność (6), umysł (7).
  • Wybrać interesującą nas umiejętności z drzewka (8).
  • Po najechaniu na nią z prawej strony (9) pojawi się jej opis i wymagania.

Każda z umiejętności kosztuje 1 punkt wiedzy, ale do rozwoju wielu z nich należy najpierw zainwestować w inną, która jest z nią powiązana na drzewku.


O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze