Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sims 5 z multiplayerem i rywalizacją między graczami?

Ogłoszenia o pracę wywołały dyskusje fanów.
  • Ogłoszenia o pracę w EA sugerują odmienne podejście firmy do The Sims 5
  • Fani nie są zadowoleni z ewentualnego scenariusza
  • To tylko domysły, los gry nie jest jeszcze przesądzony

Opublikowane przez studio Maxis ogłoszenia o pracę sugerują, że The Sims 5 może położyć nacisk na rywalizację między graczami w trybie sieciowym. Fani obawiają się, że seria utraci przez to atrakcyjność.

Jak zauważa serwis Sims Community, wolne są trzy pozycje w EA Redwood, EA Austin i EA Canada, przy czym wszystkie dotyczą stanowiska inżynierów oprogramowania, którzy będą pracować nad serią The Sims. Nowi członkowie studia zajmą się rozwojem „dostępnych na całym globie usług, które obsługują miliony graczy”, a także ochroną danych użytkowników oraz przeciwdziałaniem cheatowaniu.

Ogłoszenia nie wspominają jednoznacznie o kolejnej odsłonie serii, ale to najbardziej prawdopodobny scenariusz. The Sims 4 nie doczeka się już raczej większych zmian w rozgrywce.

Czyżby rozwiązania z The Sims Online miały powrócić?

Niektórzy fani serii potraktowali wzmiankę o zapobieganiu oszustwom jako sugestię, że The Sims 5 postawi na rywalizacyjne tryby online. Narzędzia anti-cheat stosuje się bowiem właśnie w takich przypadkach.

Dodajmy do tego fakt, że EA wspominało już w 2020 roku o chęci implementacji metod na rywalizację do głównej serii The Sims:

- Interakcje społeczne oraz rywalizacja, które były dostępne wiele lat temu w The Sims Online, te elementy zaczną być w następnych latach częścią doświadczenia płynącego z The Sims - mówił prezes Electronic Arts, Andrew Wilson.

Reakcje fanów na Twitterze są w większości negatywne. „Jeśli to będzie gra z rywalizacją online, możecie nadać grze inną nazwę, bo to nie będzie już The Sims” - zwrócił się do Maxis fan serii.

„Jak niby miałaby wyglądać ta rywalizacja?” - pyta inny internauta. „Czyj Sim gotuje szybciej? Nie interesuje mnie, co inni robią w swoim świecie, interesuje mnie tylko mój świat”.

Electronic Arts nie zapowiedziało jeszcze The Sims 5, ale z raportów finansowych firmy wiemy, że gra powstaje.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze