Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Pedestrian - Poradnik, Solucja

Opis zasad i przejścia gry, wszystkie plansze.

Witamy! Przed wami poradnik do The Pedestrian. To wyjątkowo kreatywna i pomysłowa gra logiczna, w której poruszamy się małym ludzikiem, który przemieszcza się między różnymi znakami w mieście - drogowymi czy tablicami informacyjnymi. Celem jest zawsze dotarcie do wyjścia i przejście dalej.

Wraz z postępami ta prosta w teorii czynność wymaga od nas różnych dodatkowych czynności. Należy łączyć wyjścia z wejściami do innych plansz, przenosić baterie, podłączać kable czy przełączać dźwignie - a wszystko w odpowiedniej kolejności.

Zabawa w The Pedestrian sprawia sporo satysfakcji. W naszym poradniku opisujemy opis przejścia wszystkich plansz i wyjaśniamy zasady mechaniki rozgrywki, by pomóc wam ukończyć tę interesującą produkcję.


Na tej stronie:


Gameplay i mechanika

Wkrótce aktualizacja.


Opis przejścia - wszystkie plansze

Wkrótce aktualizacja.


Poradnik do The Pedestrian - interfejs

Interfejs w The Pedestrian jest niezwykle minimalistyczny. Poruszamy się prostym ludzikiem, a jedyne elementy typowego interfejsu to pojawiające się punkty do łączenia przejść. Oznaczamy tu jednak najważniejsze elementy widoczne podczas gry.

  1. Elementy planszy. Plansze z zagadkami składają się najczęściej z kilku elementów, które można przesuwać po ekranie, by dopasować ustawienie części do ułożenia przejść.
  2. Wskazówki. Czasem znajdziesz papierowe kartki z rysunkami w okolicy planszy. Przypominają one, co konkretnie trzeba osiągnąć (w tym przypadku kartka przypomina, że musimy zdobyć kwadratowy klocek).
  3. Punkty łączenia. Kilkając na takim punkcie możemy przesunąć linię łączącą przejścia do drugiego punktu łączenia, o ile oba punkty są odpowiednio do siebie zwrócone.
  4. Obramowanie. Kiedy element planszy jest obramowany w widoczny sposób, oznacza to, że nie można go przesunąć w inne miejsce ekranu.
  5. Przedmioty specjalne takie jak klucze czy baterie możemy przenosić do odpowiednich miejsc, by aktywować przejścia czy drzwi.

Wskazówki na start

- Nie śpiesz się. The Pedestrian nie ma żadnego limitu czasowego. Pośpiech często nie pozwala odpowiednio skupić się na zagadkach, które czekają do rozwiązania.

- Patrz uważnie. Plansze, na których porusza się nasz ludzik, zajmują tylko część ekranu. Reszta to otoczenie, na które nie możemy co prawda przejść, ale mogą tam skrywać się różne wskazówki i podpowiedzi.

- Eksperymentuj. Próbuj do woli ustawiać przejścia i części planszy. Nie ma żadnych ograniczeń związanych z liczbą prób dotarcia do wyjścia, a metoda testowania i popełniania błędów jest najbardziej praktyczna.

- Pamiętaj o dobrym układzie. Różne elementy planszy muszą znajdować się w odpowiednich pozycjach. Przykładowo, jeśli drzwi są na jednym obszarze po prawej stronie, to możesz je połączyć tylko z drzwiami, które będą po lewej stronie innego obszaru.

- Idź dalej. Czasem wychodząc z jednej planszy postać zniknie nawet na parę sekund, idąc do kolejnego obszaru gry. Nie przechodzi tam jednak automatycznie, więc musisz przytrzymać przycisk poruszania się w lewo lub prawo, nawet gdy nie widzisz ludzika.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Pedestrian

PS4, PS5, PC

Related topics
O autorze
Komentarze