Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - resetowanie umiejętności i atutów

Gdzie w jaki sposób możemy na nowo rozdysponować punkty umiejętności i atutów.

The Outer Worlds to rozbudowana produkcja, w której początkujący adepci gier RPG mogą niejednokrotnie poczuć się zagubieni, zwłaszcza w kwestii tworzenia i rozwijania swojej postaci. Szczególnie na początku rozgrywki, kiedy nie wszystkie mechaniki zostały przez nas opanowane, nie zawsze wiemy, jakie umiejętności i atuty wybrać, aby dopasować naszego bohatera do stylu rozgrywki, który nam najbardziej odpowiada.

Co poziom zdobywamy punkty, które możemy wykorzystać do zwiększania kluczowych dla nas umiejętności i atutów. Należy przemyśleć, jakie zdolności każdorazowo zwiększymy. Podczas wyborów może pojawić się problem, czy dany atut bądź umiejętność będziemy często wykorzystać, czy nie lepiej przeznaczyć punkty na inne talenty.

Mimo że - po przydzieleniu punktów umiejętności i atutów oraz ich zaakceptowaniu w menu postaci, nie możemy ich zmienić - to istnieje sposób, dzięki któremu ponownie możemy wydać wszystkie punkty zdolności, które do tej pory zdobyliśmy.

Należy odszukać specjalne urządzenie, która nam to umożliwi. Maszynę do przetasowania kompetencji zawodowych, bo tak nazywa się ten sprzęt, odnajdziemy na pokładzie naszego statku - Zawodny - do którego otrzymamy dostęp praktycznie już na początku gry.

Maszyna do przetasowania kompetencji zawodowych (1) znajduje się w środkowym pokładzie, nad stołem warsztatowym.

Wystarczy do niej podejść i ją aktywować, a potem - za odpowiednią sumę pieniędzy - opłacić resetowanie statystyk. Pojawi się pełna pula punktów umiejętności i atutów, która wynika z aktualnego poziomu postaci. W tym momencie możesz ponownie rozdysponować punkty.

Następnie: The Outer Worlds - najlepsze umiejętności i atuty

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - rozwój postaci, awansowanie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze