Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - Odzyskiwacz w przestworzach; Kontinuum czasoprzestępcze

Zadania frakcji: Odzysk i Transport PodŚwiatło.

Poniżej znajduje się opis dwóch misji z The Outer Worlds, które wykonasz dla frakcji Odzysk i Transport PodŚwiatło.

Pierwsza z nich - Odzyskiwacz w przestworzach - to w zasadzie wprowadzenie do drugiej - Kontinuum czasoprzestępcze.

Odzyskiwacz w przestworzach

Tę krótką misję rozpoczniesz i zakończysz na Pionierze. Porozmawiaj z Szeregowym Lee Floresem (1), którego znajdziesz w biurze ochrony (B na mapie Pioniera), który zasugeruje ci, że w siedzibie firmy Odzysku i Transportu PodŚwiatło (K na mapie Pioniera) możesz liczyć na dobrze płatną pracę.

Zobacz: Mapa Pioniera

Na parterze budynku, w którym zlokalizowana jest frakcja PodŚwiatło, znajduje się winda. Wjedź na pierwsze piętro. Porozmawiaj z Tobiasem Oyama, a następnie wejdź do pomieszczenia, w którym odnajdziesz szefową frakcji - Lilyę Hagen. Gdy zgodzisz się na jej propozycję pracy, zadanie zakończy się i automatycznie rozpocznie się kolejne - Kontinuum czasoprzestępcze.

Kontinuum czasoprzestępcze

Opisywane zadanie rozpocznie się, gdy zakończysz wyżej opisaną misję - w trakcie rozmowy z Lilyą Hagen, przywódczynią PodŚwiatła, którą odnajdziesz w biurze firmy Odzysku i Transportu PodŚwiatło (K na mapie Pioniera).

Przenieś się na Monarch, do Gwiezdnej Zatoki. Udaj się do magazynu (F na mapie Gwiezdnej Zatoki). Przejdź przez halę, na końcu której znajduje się brama prowadząca do doków.

Za skrzyniami odnajdziesz zwłoki pracownika PodŚwiatła (2). Przeszukaj ciało, by zdobyć notatkę z hasłem. Na szczycie budynku (3), znajdującego się obok, leży kaseta z identyfikatorem PodŚwiatła.

Zobacz: Mapa Dziczy Monarcha

Następnie udaj się do Roztoki (K na mapie Dziczy Monarcha). Porozmawiaj z Catherine Malin w Wysokiej Stawce (B na mapie Roztoki).

Następnie idź do Kaskadii (Y ma mapie Dziczy Monarcha). Główna brama będzie zamknięta. Obejdź obiekt z prawej lub z lewej strony, by odnaleźć wyłom w ogrodzeniu lub zniszczony fragmentu mury, przez który przedostaniesz się do wewnątrz.

Odnajdź budynek z szyldem „Rizzo's (4), w którym - na parterze - mieści się terminal. Wprowadź hasło PODPODOPOWY w menu: Sterowanie ręczne kierownicze. Wówczas otworzą się drzwi do pomieszczenia z windą. Użyj jej, by dostać się do Sekretnego laboratorium Rizzo.

Wewnątrz spodziewaj się, że zaczepi cię Strażnik mechaniczny MK2. Spróbuj polubownie porozmawiać z automaszyną, bez potrzeby wszycznania walki. Podejdź do terminala w bocznym pomieszczeniu i daj Adzie znać do lądowania na platformie Kaskadii.

Następnie odrygluj drzwi i przejdź korytarzami do pomieszczenia, w którym znajduje się kolejny terminal (5). Wyreguluj na nim instalację paliwową, a następnie rozpocznij transfer gazu Alta-Vita. Z tej drugiej opcji nie będziesz mógł skorzystać, dopóki nie wypompujesz gazu.

Przejdź przez drzwi (6) do kolejnego pomieszczenia, gdzie stoczysz walkę z modliszkami. Idź dalej, aż dojdziesz do pokoju terminalem. Podłącz zbiorniki do instalacji paliwowej lądowiska. Aby tego dokonać, potrzebujesz odpowiedniego poziomu umiejętności Hakowania lub Inżynierii. Jeśli w drużynie jest Max lub Parvati, wykonają sprawę za ciebie i nie będziesz musiał kłopotać się z forsowaniem zabezpieczeń komputera.

Gdy uda ci się podłączyć zbiorniki, skorzystaj z windy - która znajduje się naprzeciwko terminala - by opuścić tę lokację. Następnie przenieś się na pokład Zawodnego i udaj się w podróż na Pioniera. Porozmawiaj z Lillyą Hagen, by zakończyć zadanie.

Następnie: The Outer Worlds - Lodowy pałac

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze