Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - Kobieta do przeróbki

Ścieżka Rady: (nie)zabijamy Rachel Lockwood.

Kontynuujemy wątek ścieżki Rady w The Outer Worlds.

W poprzednim zadaniu - Władcy marionetek - skontaktowałeś się z Sophią Akande, przyboczną przewodniczącego, która zleci zabójstwo Rachel Lockwood.

Ponadto, w tej misji, musisz przejąć ważne dokumenty kartografki.

Zobacz: Mapa Bizancjum

Misję rozpocznij od wejścia do Biura Eksploracji (J na mapie Bizancjum), gdzie znajduje się biuro Rachel. Porozmawiaj z Shermanem Bradshawem (1), który wyjaśni ci, że Lockwood nie ma w budynku już od jakiegoś czasu. Mimo tego, musisz dostać się do jej biura, by zdobyć dokumenty. Możesz to zrobić ma kilka sposobów.

  • Przekonać Shermana, za pomocą umiejętności Perswazji, żeby wydał ci kartę do biura Rachel.
  • Wykraść kartę Brendanowi - zakradnij się do niego po cichu, by za pomocą kradzieży kieszonkowej zabrać mu klucz.
  • Otworzyć drzwi do biura Rachel za pomocą umiejętności otwierania zamków.

Skorzystaj z windy (2), by wjechać na piętro budynku, gdzie znajduje się biuro Lockwood. Otwórz drzwi wytrychem lub skorzystaj z klucza (karty). W środku odnajdziesz dokumenty oraz terminal.

Aby dowiedzieć się, gdzie przebywa Rachel, musisz wykonać jedną z poniższych czynności:

  • Przejrzyj terminal, który znajduje się w biurze Lockwood.
  • Porozmawiaj z Panem Billingslym w Domu Upojenia Billingsly'ego (C na mapie Bizancjum) i wręcz mu łapówkę.

Teraz, gdy już wiesz, gdzie podziewa się Rachel Lockwood, udaj się do Tuneli technicznych (I na mapie Bizancjum). Kartografkę odnajdziesz w zachodniej części lokacji (3), w pomieszczeniu przypominającym maszynownię.

Porozmawiaj z Rachel. Gdy rozpocznie się dialog, pojawi się niespodziewanie Sherman Bradshaw, który również otrzymał zlecenie zabicia Lockwood. Trójstronną konwersację oraz całe zadanie możesz zakończyć na kilka sposobów.

  • Polubownie, czy nie zabijając ani Rachel, ani Shermana. Aby tego dokonać musisz przekonać Bradshawa, za pomocą Perswazji, aby odstąpił od zlecenia. Wróć do Sophi, która nie będzie zadowolona (reputacja we frakcji Rada nie wzrośnie), że nie wykonałeś w pełni swojej misji, ale mimo wszystko zleci ci kolejne zadanie.
  • Zabijając Bradshawa, a oszczędzając Rachel, sprawisz, że Sophia zleci ci kolejne zadanie, ale nie będzie zadowolona z twojej decyzji (reputacja we frakcji Rada nie wzrośnie).
  • Możesz dogadać się z Bradshawem, żeby to on zabij Rachel. Wówczas - po powrocie do Sophi - zgarniesz pełną nagrodę (Akande wynagrodzi cię sporą sumą bitów i reputacja we frakcji Rada wzrośnie).
  • Zabijając i Rachel, i Bradshawa możesz zgarnąć największą ilość bitów. Aby tego dokonać, najpierw wstaw się za Lockwood i zabij Shermana, następnie wymuś na Rachel dodatkową zapłatę, a potem pozbaw w ją życia i zabierz z jej ciała bity. Po powrocie do Akande, otrzymasz od niej sowitą zapłatę, a reputacja we frakcji Rada wzrośnie.

Następnie: The Outer Worlds - Daleko stąd

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - Władcy marionetek

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze