Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - Broń z próżni

Zdobywamy broń naukową.

Wykonując to zadanie, otrzymasz dostęp do unikalnych broni - w grze nazywanych naukowymi - które charakteryzują się niezwykłymi właściwościami.

Zobacz też: The Outer Worlds - broń naukowa: jak zdobyć, gdzie znaleźć, czym się wyróżnia

Aby rozpocząć to zadanie przeszukaj rejestry w terminalu Alexa Hawthrorne'a (zaznaczyliśmy komputer strzałką na poniższym obrazie), który znajduje się w kajucie kapitańskiej na twoim statku kosmicznym - Zawodny.

Głównym celem w tym zadaniu jest odnalezienie pięciu broni naukowych:


Broń naukowa Phineasa

Udaj się do Laboratorium Phineasa, lokacji, do której możesz dotrzeć korzystając z terminala nawigacyjnego Zawodnego. Przejdź do pomieszczenia, w którym przebywa Phineas (1). Pomniejszacz (2) leży na stole obok szyby.

Do Laboratorium Phineasa możesz udać się dopiero, gdy poczynisz odpowiednie postępy w fabule. Podróż do schronienia Wellesa będzie możliwa dopiero wówczas, kiedy dotrzesz na Pioniera, czyli po rozpoczęciu misji Podróż gdziekolwiek.


Broń naukowa z Pioniera

Między dokami a Promenadą na Pionierze znajduje się sypialnia pracownicza (3) - położona jest tuż obok biura ochrony (4 na poniższym obrazie; B na mapie Pioniera).

Zobacz: Mapa Pioniera

Wskocz na skrzynie (5), a potem przejdź po zabudowie do szybu wentylacyjnego (6). Zabij wszystkich przeciwników i zabierz kartę magnetyczną z ciała dowódcy. Dzięki niej otworzysz drzwi do pomieszczenia, w którym - w skrzyni - znajdziesz Młot pryzmatyczny.


Broń naukowa ze Scylli

Udaj się do Gladys (C na mapie Piniera) i odkup od niej kasetę z archiwum Korporacji Górniczej Hefajstos. Na swoim statku kosmicznym skorzystaj z terminala, który znajduje się w kajucie kapitańskiej. Przeszukaj kasetę z archiwum Korporacji Górniczej Hefajstos.

Udaj się na Scyllę (Lądowisko na Scylli). W Porzuconej placówce górniczej (D na mapie Scylli) odszukaj - w południowej części tego kompleksu budynków - Żuchwołamacz (7), który czeka na ciebie w skrzyni.


Broń naukowa z opuszczonego laboratorium

Porozmawiaj z Duncanem Elley, który jest sprzedawcą w sklepie Zdrowe Towary Suche Duncana (E na mapie Roztoki) i zakup od niego Dysk Podświatła. W ten sposób poznasz lokalizacje kolejnej broni naukowej.

Zobacz: Mapa Dziczy Monarcha

Broń naukowa znajduje się w Sekretnym laboratorium Rizzo, które znajduje się w Kaskadii (Y na mapie Dziczy Monarcha). Jak dostać się do tej lokacji, wyjaśniamy w opisie misji: Kontinuum czasoprzestępcze.

Przejdź przez laboratoria, by dotrzeć do windy (8), którą wydostaniesz się z tej lokacji. Nie korzystaj z niej jeszcze. Obok znajduje się platforma (9). Wskocz na nią, a potem wejdź po drabinach na górę, gdzie w skrzyni odnajdziesz Hipnotyzator.


Broń naukowa z Monarcha

Spotkaj z Duncanem Elley - sprzedawcą w sklepie Zdrowe Towary Suche Duncana (E na mapie Roztoki) i zakup od niego Uszkodzony dysk WZW. W ten sposób poznasz położenie broni naukowej.

Udaj się do Laboratorium WZW (M na mapie Dziczy Monarcha). Broń naukowa znajduje się kapsule za szkłem (10). Aby ją otworzyć, musisz skorzystać z terminala (11).

Dostęp do komputera uzyskasz dopiero wówczas, gdy go zhakujesz lub odnajdziesz kartę magnetyczną. Owa karta leży na stole (12), na piętrze budynku.

Użyj terminala, aby odblokować pojemnik z Pistoletem Maziowym. Uda ci się to, jeśli posiadasz odpowiedni poziom Hakowania lub odpowiesz poprawie na trzy pytania. Poniżej podajemy prawidłowe odpowiedzi (w kolejności występowania):

  • Chronić przewodniczącego
  • Rugasz go od stóp do głów, aby bronić honoru przewodniczącego
  • Aresztujesz małżonka i wysyłasz dzieci na obowiązkową reedukację

Gdy zbierzesz wszystkie pięć broni naukowych, misja zakończy się.

Następnie: The Outer Worlds - Statek w opałach

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - Za garść palców

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze