Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - broń naukowa: jak zdobyć, gdzie znaleźć, czym się wyróżnia

Unikalne bronie o wyjątkowych właściwościach.

W The Outer Worlds, oprócz standardowej broni palnej i białej, twórcy do dyspozycji graczy oddali broń naukową, która charakteryzuje się specjalnymi właściwościami. Każda z nich wyróżnia się inną funkcjonalnością.

Ten typ oręża potrafi przenieść zaskakujące efekty, jak na przykład pomniejszenie przeciwników, a przy tym potrafi być potężna. Zaawansowani gracze z pewnością będą mogli wykorzystać w pełni ich ukryty potencjał.

Broń naukowa najlepiej sprawdza się przeciwko ludzkim przeciwnikom, ze względu na efekty, które za jej pomocą możemy wywołać. Obrażenia zadawane przez ten typ broni, a także siła efektów specjalnych, rosną wraz z rozwojem umiejętności Nauki ścisłe.

W grze możemy skorzystać z pięciu broni naukowych:

  • Pomniejszacz (pistolet) - jak sama nazwa wskazuje, dzięki tej broni zmniejszymy naszych przeciwników, ale tylko na moment. Po chwili wrócą oni do normalnej wielkości. Dodatkowych efektem tego pistoletu jest osłabienie wroga, który otrzymał obrażenia.
  • Żuchwołamacz (broń biała jednoręczna) - pałka, która oszałamia na chwilę przeciwników (obniża szybkość ruchu wroga, powodując nawet to, że oponenci przestaną się ruszać przez kilka sekund).
  • Młot pryzmatyczny (broń biała dwuręczna) - wielki młot, który - oprócz tego, że zadaje znaczne obrażenia - to wywołuje efekt przerażenia (cel nie może uciekać ani walczyć).
  • Pistolet Maziowy (broń ciężka) - strzela powoli pociskami, które unoszą cel w powietrzu, powodując osłabienie przeciwników (wróg otrzymuje zwiększone obrażenia).
  • Hipnotyzator (broń długa) - broń ta wywołuje efekt sterowania umysłem, powodując, że cel atakuje swoich sojuszników.

Broń naukową odnajdziemy w różnych miejscach w świecie gry. W odszukaniu tych specjalnych narzędzi mordu pomaga jedno z zadań. Wykonując je od początku do końca, zdobędziemy wszystkie unikalne bronie. Na stronie: The Outer Worlds - Broń z próżni opisujemy, jak rozpocząć misję oraz gdzie znajdują się wszystkie bronie naukowe.

Efektowność broni naukowych pomagają zwiększyć atuty, takie jak: Dziwna nauka (poziom 2) czy Dzika nauka (poziom 3). Dzięki nim zadamy większe obrażenia.

Następnie: The Outer Worlds - otwieranie zamków

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - drużyna, towarzysze: walka i zarządzanie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze