Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Outer Worlds - broń i pancerz: modyfikacja ulepszanie, naprawa, rozmontowywanie

Do czego służy stół warsztatowy i jak z niego korzystać.

The Outer Worlds - broń i pancerz: modyfikacja ulepszanie, naprawa, rozmontowywanie Do czego służy stół warsztatowy i jak z niego korzystać.

W The Outer Worlds, jak w każdej szanującej się grze RPG, nie mogło zabraknąć craftingu. Trzeba przyznać, że nie jest on zbyt rozbudowany, ale dzięki temu łatwiej go przyswoić, co niewątpliwie jest zaletą tej mechaniki.

Crafting dotyczy broni i pancerzy. Aby rozpocząć pracę nad sprzętem, należy znaleźć najpierw stół warsztatowy. W każdym regionie możemy odnaleźć przynamniej kilka warsztatów. Ich położenie zostanie zaznaczone na mapie, jeśli wcześniej je odkryliśmy. Warto pamiętać, że stół warsztatowy znajduje się na pokładzie naszego statku kosmicznego - Zawodny.

Do pracy przy stole warsztatowym potrzebujemy:

  • broni lub pancerza, który poddamy dalszym modyfikacjom;
  • części broni i pancerza - można je pozyskać, rozmontowując posiadany sprzęt (więcej na ten temat poniżej) lub znaleźć w świecie gry;
  • modyfikacji, którymi dodatkowo wzmocnimy broń lub pancerz - można już kupić lub znaleźć w świecie gry.

Przy stole warsztatowym możemy wykonać następujące czynności:

  • modyfikacja (1) - dzięki której możemy dołożyć do broni lub pancerza gotową modyfikację usprawniającą nasz sprzęt. Może to być nowy celownik, magazynek czy dodatkowe opancerzenie, a także inne ulepszenia. Modyfikacje znajdziemy w świecie gry, przeszukując zwłoki, pojemniki czy kupując od handlarzy. Podczas pracy przy stole warsztatowym dostępne będą jedynie ulepszenia, które posiadamy w ekwipunku.
  • majsterkowanie (2) - to nic innego jak ulepszenie broni bądź pancerza. Dzięki tej funkcji możemy przerobić naszą broń, by zadawała większe obrażenia, a pancerz, żeby lepiej nas chronił przed atakami przeciwników. Wybierając konkretny przedmiot, zobaczymy: o ile jednorazowo zwiększymy obrażenia lub pancerz (5), a także ile bitów będzie nas to kosztowało (7) wraz z informacją o aktualnej posiadanej sumie bitów (6) i sumie bitów, która pozostanie po ulepszeniu sprzętu (8). Każde następne usprawnienie tego samego sprzętu będzie droższe od poprzedniego. Majsterkowanie to idealny sposób, by ulepszyć nasz ulubiony oręż i pancerz.
  • naprawa (3) - warto pamiętać, że sprzęt zużywa się, gdy go używamy. Dlatego należy zadbać o jego jak najlepszy stan (100%). Broń lub pancerz, który jest w gorszej kondycji, zada mniejsze obrażenia i analogicznie - zmniejszy parametr ochrony. Wybierając konkretny przedmiot, wyświetli się okno, na którym widnieje informacja o stanie sprzętu (9). Ikona klucza (10) również informuje o poziomie zużycia. Po prawej stronie pojawi się komunikat o ile zwiększą się obrażenia/pancerz (11) oraz ile będzie części broni/pancerza będzie nas to kosztowało (12)
  • rozmontowywanie (4) - w tym miejscu możemy rozłożyć broń lub pancerz na części, które są niezbędne do naprawy (3) sprzętu. Warto pamiętać, aby rozmontowywać przedmioty, które nie są nam potrzebne, gdyż utracimy je bezpowrotnie. Po najechaniu na dany sprzęt, po prawej stronie pojawi się informacja, ile części broni/pancerza otrzymamy, gdy go rozmontujemy.

Następnie: The Outer Worlds - wady: plusy i minusy, kiedy występują

Spis treści: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Outer Worlds - podstawy: waluta, udźwig, broń i amunicja

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze