Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Order: 1886 - pierwsze recenzje

Niskie stany średnie.

Strzelanka The Order: 1886 debiutuje jutro na konsolach PlayStation 4, a część serwisów internetowych miała już okazję przyjrzeć się nowej produkcji Ready at Dawn.

Recenzenci wydają się zgadzać, że pomysł deweloperów do końca nie wypalił, a postawienie na „interaktywny film” nie było udanym konceptem. Wszyscy chwalą grafikę, wielu narzeka na długość rozgrywki. Są jednak także optymistyczne akcenty.

Bum!

„Choć The Order: 1886 jest nową reklamówką PlayStation 4 i obecnej generacji, to produkcja Ready at Dawn przypomina raczej gry z okresu, w którym rozpoczęto prace, gdy świat był jeszcze pod wrażeniem Uncharted 2 i Heavy Rain, przed krytyką Beyond: Two Souls. Nie ma tu kolejnych poziomów broni, różnych ścieżek fabuły, znajdziek do odkrycia. Nie ma też absolutnie żadnego powodu, by do The Order powrócić po ukończeniu” - zauważa Eurogamer. „To na pewno nie porażka, ale także nie gra specjalnie dobra.”

„The Order: 1886 to piękny niewypał. Zamiast postawić na podstawową mechanikę i wokół niej zbudować pozostałe elementy, wygląda na to, że twórcy zrobili film i zastanawiali się, jak dodać do niego grę. Nie wyszło” - dodaje krytycznie Videogamer.

Jeszcze bardziej negatywnie tytuł postrzega Polygon. „Historia Galahada kończy się tak szybko i z tyloma otwartymi wątkami, że ciężko oprzeć się wrażeniu, że ktoś uznał, że czas już wydać grę na świat, bez względu na stan prac. Choć udało się dobrze zrealizować niektóre podstawowe założenia, to The Order: 1886 nie oferuje nic, czego inne gry nie robią lepiej.”

Schodząc jeszcze niżej w skali ocen, mamy opinię serwisu Gamespot. „Elementy rozgrywki połączono pośpiesznie w poziomy, które kończymy, gdy tylko wydaje się, że nabierają rozpędu. Co myśleć o The Order: 1886? W najlepszym przypadku jest to gra całkiem znośna, prześliczna i miła dla ucha. Ale jest także uosobieniem »średniaka« i niezrealizowanego potencjału. W złej grze można znaleźć jakieś plusy. Nudnej grze wybaczyć jest trudniej.”

Wytchnienia nie oferuje nawet IGN, słynący z bardziej „pozytywnych” opinii. „Podstawowy konflikt w The Order: 1886 polega na tym, że filmowe podejście postawiono ponad rozgrywkę. Gra jest piękna, pełna stylu i atmosfery, bazująca na interesującym świecie. Ale równocześnie gra jest płytka, wolna i pełna zręcznościowych sekcji QTE. Wydaje się, że wrażenia byłyby lepsze, gdybyśmy mieli do czynienia ze zwyczajnym filmem.”

Nieco optymizmu znajdziemy w Game Informerze. „The Order: 1886 to ciekawa przygoda z wieloma interesującymi historiami na temat natury przedstawionego świata, ale widać wyraźnie, że produkcja ma być częścią większej opowieści. Gracze powinni przygotować się na wiele otwartych wątków i pytań. To wstęp do opowieści, ale wstęp fascynujący.”

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach.

The Order: 1886 zadebiutuje w Polsce już jutro, 20 lutego, tylko na PlayStation 4. Nasza recenzja wkrótce.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze