Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Mims Beginning - polska gra niezależna na Steam Greenlight

Wesołe stworki zagubione w kosmosie.

Polskie studio Squatting Penguins na początku kwietnia opublikowało najnowszą grę niezależną w programie Steam Greenlight - twórcy sympatycznego The Mims Beginning liczą na wsparcie użytkowników i premierę w usłudze dystrybucji cyfrowej Valve.

Tytułowe „Mimsy” to wesołe stworki, które przemierzają galaktykę w poszukiwaniu nowych miejsc na założenie kolonii. Jednak statek transportujący osadników zostaje zniszczony przez meteor, a załoganci rozbijają się na okolicznych planetach.

Zadaniem gracza jest pokierowanie rozbitkami, zbudowanie nowej kolonii, kosntrukcja nowej rakiety i opuszczenie często nieprzyjaznych planet. Głównym surowcem potrzebnym do konstrukcji budowli i zarządzania Mimsami jest Energia, generowana z owoców.

Jako lider kolonii posiadamy specjalne moce psionicze, które ułatwią obronę przez zagrożeniami. Wraz z postępami w rozgrywce odblokujemy kolejne umiejętności, również nasi podopieczni nauczą się nowych zdolności.

Całość powstała na bazie silnika Unity. The Mims Beginning stawia na kolorową oprawę graficzną i bezstresową rozgrywkę, skierowaną także do młodszych i mniej zaawansowanych użytkowników.

Gra ukaże się na PC, Maca i Linux w angielskiej wersji językowej.

Greenlight to inicjatywa Valve, w której gracze sami wybierają, które tytuły niezależne trafią do sprzedaży na Steamie.

Pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze