Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Medium - ucieknij potworowi

Ucieczka przed potworem w świecie duchów.

Ten etap w The Medium rozgrywa się bezpośrednio po przeszukaniu biura Tomasza. Po raz pierwszy w grze spotkasz potwora w świecie duchowym, a twoim celem będzie mu uciec.

Zaraz po tym jak wywołasz zdjęcie w sekretnym pomieszczeniu, uruchomi się scena przerywnikowa, w trakcie której pojawi się pierwsze realne zagrożenie w grze - potwór (1). Gdy tylko odzyskasz kontrolę nad postacią, rozpocznij bieg w dół ekranu.

Sekwencja ucieczki przed potworem nie jest sama w sobie trudna, problem stanowi jednak sterowanie w grze. Pamiętaj, że nagła zmiana kamery wywróci schemat sterowania do góry nogami i może sprawić, że bohaterka rozpocznie ruch w przeciwnym kierunku. Jeśli wróg cię złapie, trzeba będzie powtórzyć sekwencję od nowa - choć na szczęście nie jest ona zbyt długa.

Gdy dobiegniesz do bezpiecznego pomieszczenia, pościg się zakończy. Zaczerpnij energii z ołtarza (2) i wejdź w przejście (3) u góry.

Czeka cię pierwszy w grze etap, w którym musisz się skradać. Po drugiej stronie tej strefy znajduje się wróg (4). Podejdź kawałek do przodu i schowaj się za przeszkodą (5). Poczekaj aż potwór zniszczy przeszkodę i wyjdzie po za ekran.

Podążaj teraz do góry, cały czas kucając. Gdy dojdziesz do kolejnej sekcji, schowaj się za następną przeszkodą (6). Jeśli chcesz sprawdzić czy przeciwnik jest świadomy twojej obecności, aktywuj widzenie - na ekranie pojawi się wskaźnik widoczności (7). Jeśli ma on inny kolor niż czerwony, jesteś bezpieczny.

Odczekaj chwilę aż potwór się oddali i ponownie podejdź kawałek do przodu. Umiejscowienie kamery ulegnie delikatnej zmianie, przez co łatwiej będzie ci dostrzec przeciwnika. Szybko kucnij za osłoną (8). Nie przejmuj się niewielkim dystansem od wroga - nie zauważy cię.

W tym miejscu potwór już nie zniknie - będzie on patrolował strefę przed tobą. Twoim celem jest przejście (9) widoczne po drugiej stronie. Poczekaj aż wróg się oddali, a następnie schowaj się za przeszkodą (10) na środku, stając od prawej strony.

Poczekaj aż potwór znajdzie się po drugiej stronie tej przeszkody i szybko przejdź do przodu. Jeśli dobrze wymierzysz czas, będziesz w stanie dotrzeć bezpiecznie do wspomnianego przejścia.

Uwaga - jeśli wróg cię nie wykryje, otrzymasz osiągnięcie / trofeum Zjawa. Pamiętaj jednak, by po dotarciu do bezpiecznej strefy nie wracać w stronę przeciwnika. Jeśli wtedy cię zobaczy, nie uda ci się zdobyć osiągnięcia. Jeśli bohaterka została wykryta, możesz wczytać stan gry sprzed spotkania z potworem (np. podczas pobytu w biurze Tomasza) i spróbować jeszcze raz.

Naładuj energię w kolejnym ołtarzu (11) i zbliż się do roju ciem (12). By się przez nie przedostać, musisz wykorzystać tarczę duchową.

Jest tutaj dość długi dystans do przebycia, lepiej więc przebiegnij przez tę sekcję, trzymając klawisz SHIFT (LT w przypadku wersji na konsolę Xbox) podczas ruchu. Dojdź do końca korytarza i przejdź po krawędzi (13).

Po chwili uruchomi się seria scen przerywnikowych i zakończy ten etap. Akcja na nowo przeniesie się do hotelu Niwa.

Następnie: The Medium - dostaj się do świetlicy, lustro, figurka białego kota

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Medium - przeszukaj biuro tomasza i tajemniczy pokój

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze