Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Mandalorian - IG-11: kim jest robot z pomnika

Co warto wiedzieć o droidzie-zabójcy.

Droid IG-11 odegrał ważną rolę w 1. sezonie serialu „The Mandalorian”. Choć jego wątek mógł wydawać się domknięty, to robot-zabójca powraca po długim okresie nieobecności. W tym miejscu przybliżamy postać IG-11 oraz wyjaśniamy, dlaczego jest tak istotna.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Droidy z serii IG to śmiertelnie niebezpieczne maszynki do zabijania, wyposażone w broń palną, miotacz ognia i wyrzutnię granatów. Są niezwykle szybkie, zwinne i odporne na uszkodzenia. Zazwyczaj wykorzystywane są w roli zabójców lub ochroniarzy. IG-11 to jeden z przedstawicieli tej serii, będący działającym samodzielnie łowcą nagród.

Droida poznajemy już w pierwszym odcinku serialu, kiedy łączy siły z Dinem Djarinem, aby odnaleźć Grogu na zlecenie Imperium. IG-11 chciał wyeliminować cel, lecz został zastrzelony przez Mandalorianina. Później droid został odnaleziony, naprawiony i przeprogramowany przez Ugnaughta Kuiila. Konstruktor dokonał trudnej sztuki, zmieniając robota-zabójcę w robota-opiekuna.

IG-11 to kolejny w świecie Gwiezdnych Wojen droid, który wzbudza mnóstwo sympatii

Przeprogramowany IG-11 pomógł uchronić Grogu przed Moffem Gideonem. Uratował też życie Mando, lecząc jego ranę, a także pomógł mu przedostać się przez rzekę lawy. Ostatecznie poświęcił się, wysadzając ze sobą goniących Dina, Greefa Cargę i Carę Dune szturmowców. Dzięki temu stał się lokalnym bohaterem.

W 3. sezonie widzimy, że Greef Carga przerobił resztki IG-11 na pozłacany, umieszczony w centralnym punkcie miasteczka Nevarro pomnik. Mando chce naprawić droida, ponieważ był on zaufanym sprzymierzeńcem, a jego umiejętności mogłyby się przydać podczas niebezpiecznej wyprawy na planetę Mandalore. W trakcie naprawy ukazuje się, że IG-11 został zresetowany do ustawień fabrycznych i ponownie stał się maszynką do zabijania.

Choć rdzeń pamięci droida został zniszczony, to Din i tak pragnie przywrócić mu sprawność. IG-11 najpewniej pojawi się w przyszłych odcinkach, choć nie będzie do końca tą samą postacią. Co ciekawe, głosu użyczył mu Taika Waititi, reżyser takich filmów, jak „Thor: Ragnarok” czy „Jojo Rabbit”, a także finału 1. sezonu „Mandalorianina”.


Więcej o serialu The Mandalorian:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze