Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Lord of the Rings: Return to Moria jest survivalem w świecie Władcy Pierścieni

Krasnoludzka walka o przetrwanie.

North Beach Games wraz niezależnym studiem Free Range Games zapowiedzieli The Lord of the Rings: Return to Moria - survival osadzony w świecie „Władcy Pierścieni”. Gra ukaże się wiosną 2023 roku na PC za pośrednictwem Epic Games Store.

Akcję osadzono w Czwartej Erze Śródziemia, a więc po wydarzeniach z trylogii J.R.R Tolkiena. Gracze pokierują grupą krasnoludów, którzy na rozkaz Gimliego wyruszają do Morii, by odzyskać skarby znajdujące się w porzuconej kopalni.

Twórcy obiecują proceduralnie generowane podziemia, dzięki czemu każda przygoda powinna być unikalna. Użytkownicy wybiorą się na eskapadę w pojedynkę lub w kooperacji dla ośmiu osób. Nie zabraknie wydobywania surowców do konstruowania wyposażenia, ale dźwięk kilofów może zbudzić czające się w głębinach orki, z którymi śmiałkowie zmierzą się w walce.

W planach elementy charakterystyczne dla gatunku survivali, czyli zarządzanie zasobami, polowanie, gromadzenie pożywienia, czy konieczność zarządzania temperaturą i obowiązek spania. Do tego budowa i obrona bazy, a także odnawianie korytarzy Morii z odkrywaniem tajemnic kopalni i magicznych artefaktów.

W trakcie zabawy gracze wydobędą takie surowce, jak żelazo, złoto, kwarc i oczywiście najcenniejszy materiał - mithril. Na samym początku przygody wykreują zaś własnego krasnoluda w rozbudowanym edytorze postaci.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze