Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Lord of the Rings: Gollum ma kolejną datę premiery

Jest też nowy trailer.

Daedalic Entertainment ogłosiło, że gra The Lord of the Rings: Gollum ukaże się 25 maja na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. To już kolejna próba ustalenia terminu debiutu.

Zapowiedziane w marcu 2019 roku przygody byłego właściciela Pierścienia mają długą historię. Pierwotnie grę planowano jeszcze na 2021 rok, lecz podpisanie umowy z firmą wydawniczą Nacon sprawiło, że deweloperzy zweryfikowali plany na 2022 rok.

W maju 2022 r. sprecyzowano, że deweloperzy celują w 1 września, lecz w lipcu tego roku podano, że trzeba będzie jednak poczekać „kilka miesięcy” dłużej. Od tego czasu w temacie daty premiery panowała jednak cisza, przerwana dzisiejszym ogłoszeniem. Oby terminu udało się dotrzymać.

Jednocześnie opublikowano zwiastun fabularny. Materiał wideo ujawnia, że ważną rolę w produkcji odegra także Gandalf, obdarzony bujną, ciemną brodą. Jest też tajemniczy Mroczny Emisariusz, a wszyscy chcą schwytać biednego Golluma, który posiada kluczowe informacje na temat pewnej obrączki.

Wygląda na to, że nasz bohater znajdzie nawet sojuszniczkę w postaci pewnej elfki, towarzyszącej nam w późniejszych przygodach - a przynajmniej w jakiejś ich części.

Spora swoboda w sferze fabularnej nie powinna być większą niespodzianką. Projekt nie jest powiązany z dotychczasowymi adaptacjami twórczości Tolkiena i opowiada o wcześniejszych wydarzeniach, stanowiąc prequel dla książek - Gandalf nie zdążył jeszcze osiwieć.

Jak i w poprzednich materiałach, oprawa graficzna zdaja się szczególnie nie imponować. Odpowiedzialne za prace Daedalic Entertainment zabrało się za bardzo ambitny projekt, w przeszłości zajmując się głównie ręcznie rysowanymi, klasycznymi przygotówkami.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze