Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - odcinek 4: podsumowanie

Skrót wydarzeń.

Na tej stronie znajdziesz podsumowanie 4. odcinka serialu „The Last of Us”. Opisujemy wszystkie wydarzenia, w tym zasadzkę na Joela i Ellie oraz Kathleen ścigającą kolaborantów.

Jeśli chcesz przypomnieć sobie, co wydarzyło się ostatnio, przejdź do podsumowania 3. odcinka. Możesz też przejrzeć listę podsumowań wszystkich odcinków „The Last of Us”.


Na tej stronie:


Droga do Kansas City

Odcinek zaczyna się sceną, w której Ellie bawi się przed lustrem bronią znalezioną w domu Billa i Franka. Ellie trzyma pistolet w tajemnicy - Joel o nim nie wie. Bohaterowie są w drodze do Tommy'ego - brata Joela - i zatrzymali się przy stacji benzynowej. Ellie czyta Joelowi kilka dowcipów z ksiażki, ale te średnio go bawią. Jest też scena niemal żywcem wyciągnięta z gry, kiedy Ellie przegląda gejowski magazyn pornograficzny, drocząc się z Joelem.

Po dłuższej przejażdżce bohaterowie zatrzymują się w lesie, by coś zjeść i się przespać. Na drugi dzień Joel zaparzył sobie kawę zabraną od Billa i Franka. Ellie twierdzi, że napar cuchnie.

Joelowi i Ellie udaje się dojechać do Kansas City, ale droga jest zatorowana, więc musza objechać blokadę. Na drodze pojawia się mężczyzna udający rannego, a po chwili ich atakuje. Bohaterowie są zmuszeni wjechać samochodem do sklepu i kryć się - mężczyzna nie był sam, a należał do zorganizowanej grupy, która teraz w nich strzela.

Joel każe Ellie schować się w dziurze w ścianie, co dzieczyna czyni. Joelowi udaje się odeprzeć część napastników, jednak jeden z nich zakradł się od tyłu i go zaskoczył. Mężczyźni szarpią się i zanim napastnikowi udaje się udusić Joela, Ellie wychodzi i strzela mu w plecy, paraliżując go i tym samym ratując życie swojemu opiekunowi. Mężczyzna - jak się okazuje, Bryan - błaga o przebaczenie, ale Joel go dobija.


Kathleen, Łowcy i kolaboranci

Akcja przenosi się do innego miejsca. Widzimy jak niejaka Kathleen przesłuchuje starszego mężczyznę. Kathleen jest przywódczynią grupy zwanej Łowcami, która walczy z Fedrą i szuka wśród obywateli Kansas City tzw. kolaborantów. To ludzie, którzy donoszą Fedrze o miejscu przebywania członków Łowców w zamian za zapasy, żywność i leki.

Kolaborantem, na dopadnięciu którego najbardziej zależy Kathleen, jest Henry. Ten człowiek wydał Fedrze jej brata, ówczesnego dowódcę Łowców. Zginął on w więzieniu Fedry, więc Kathleen wini Henry'ego za śmierć brata.

Wspomniany wcześniej Bryan również należał do Łowców i Kathleen ściga teraz również zabójcę mężczyzny, a więc Joela.

Tymczasem Joel i Ellie kryją się w budynku. Joel obwinia się za to, że nie usłyszał Bryana, przez co wywiązała się walka, a Ellie w tak młodym wieku musiała strzelić do człowieka. Skoro Joel dowiedział się już, że Ellie ma pistolet, nauczył ją też poprawnie korzystać z tej krótkiej broni.

Kathleen i jej najbliższy żołnierz odnajdują dawną skrytkę Henry'ego. Widzimy też ogromne pęknięcie w asfalcie, pod którym najwyraźniej czai się cała horda zarażonych.

Joel i Ellie docierają do wysokiego budynku i wspinają się po kolejnych piętrach, by znaleźć miejsce na przenocowanie. Joel rozsypuje w pokoju potłuczone szkło, by usłyszeć ewentualną próbę zakradnięcia się do nich. Przed snem Ellie opowiada Joelowi dowcip, z którego mężczyzna po cichu się śmieje, co nie umyka uwadze dziewczyny.

A jednak Joel miał za słaby słuch, by usłyszeć skradanie się po szkle. Bohatera budzi Ellie i okazuje się, że parę mają na muszkach pistoletów dwie osoby - młody mężczyzna i dziecko.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze