Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us serial - kim jest Frank

Wszystko, co musisz wiedzieć o tej postaci.

Frank to postać wprowadzona w 3. odcinku serialu „The Last of Us”. Obok Billa, jest najważniejszym bohaterem epizodu, choć nie wszystko, co go dotyczy, zostaje powiedziane wprost. Na tej stronie dowiesz się, kim był Frank i co mu dolegało.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.


Na tej stronie:


Frank w serialu

Frank to jedna z osób, którym udało się przeżyć wybuch epidemii kordycepsa. Kiedy go poznajemy, zmierza do Bostonu, ale wpada w jedną z pułapek Billa. Jego podróż zaczęła się w strefie kwarantanny w Baltimore, która - jak sam twierdzi - „upadła”. Do niedawna był w dziesięcioosobowej grupie, ale z nieznanych przyczyn został sam.

Frank jest uzdolniony artystycznie. Nieźlie śpiewa i gra na pianinie, potrafi też malować. Poza tym o jego przeszłości nie wiemy właściwie nic.

Bill zgadza się ugościć Franka w swojej fortecy. Choć początkowo przybysz miał zostać tylko na jeden dzień, między bohaterami rodzi się uczucie, które ewoluuje w trwający przez lata związek polegający na wzajemnej opiece.

Para mieszkała w Lincoln, opuszczonym mieście, które Bill całkowicie sobie przywłaszczył. Bill świetnie gotował, więc zajmował się przygotowywaniem posiłków. Frank dbał o odrestaurowanie okolicy, a także o kondycję partnera - chodzili razem biegać.

3. odcinek serialu wykonuje skoki w czasie, pokazując perypetie pary w kolejnych latach. Gdy docieramy do czasów „współczesnych”, bohaterowie są już w podeszłym wieku. Okazuje się, że teraz to Bill musi się opiekować Frankiem, bo ten zmaga się z chorobą i jeździ na wózku. Więcej o niej przeczytacie w sekcji poniżej.

Wkrótce potem okazuje się, że Frank chce odejść z tego świata. Opowiada o swoim planie Billowi, który zgadza się, choć niechętnie. Frank chce miło spędzić czas z Billem, wziąć „ślub”, zjeść ostatnią kolację, a potem wypić kieliszek wina z rozpuszczoną dużą dawką leków, po której zaśnie na zawsze.

Tak się właśnie dzieje, z tym że Bill - bez uprzedniej zgody Franka - również wypija zatrute wino. Kochankowie kładą się na łóżku w sypialni i odchodzą.


Frank - choroba, co mu dolegało

Choroba Franka nie jest konkretnie nazwana w serialu i pozostaje pewną tajemnicą, mimo że widać jej skutki. Frank musi jeździć na wózku i ma duże kłopoty z podstawowymi czynnościami, choćby jedzeniem. Wspomina też, że choroba była nieuleczalna jeszcze przed wybuchem epidemii.

W oficjalnym podkaście „The Last of Us”, Craig Mazin - showrunner serialu - ujawnił, że Frank cierpiał na jedną z chorób neurodegeneracyjnych, choć nie chciał określać, jaką dokładnie, bo nie jest to aż tak istotne. Do takich chorób należy między innymi choroba Alzheimera i Parkinsona, rdzeniowy zanik mięśni, a także stwardnienie zanikowe boczne (ALS).

Choroby neurodegeneracyjne powodują utratę komórek nerwowych, które przekładają się na uszkodzenia funkcji ruchowych oraz tych związanych z pamięcią. Wygląda na to, że Frankowi dolegały tylko te pierwsze skutki.


Dlaczego Frank zdecydował się odejść

Frank nie tłumaczy, dlaczego decyduje się skończyć ze swoim życiem, jednak powodów nie trudno się domyślić - i rozumiał je także Bill.

Przede wszystkim Frank nie chciał być obciążeniem dla Billa. Jego Partner musiał pomagać mu jeść, kładł go do łóżka, a potem przenosił z powrotem na wózek. Kąpiel Franka z pewnością też musiała być wyzwaniem. Frank bardzo kochał Billa i nie chciał, żeby tak wyglądała reszta jego życia.

Można się też domyślić, że Frank miał zwyczajnie dość egzystencji w takim stanie. Wcześniejsza scena z bieganiem sugeruje, że był aktywny fizycznie, więc konieczność poruszania się na wózku musiała być dla niego bardzo trudna do zniesienia.

Spis treści: The Last of Us (serial) - przewodnik po serialu

Więcej o serialu The Last of Us:

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze