Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us 2 i God of War na PS5 wykorzystują funkcje pada DualSense

W ramach wstecznej kompatybilności.
  • The Last of Us 2 używa wibracji haptycznych i adaptacyjnych triggerów
  • Rozszerzone wibracje dostępne są też w God of War

Uruchamiane na PS5 w ramach wstecznej kompatybilności The Last of Us 2 i God of War wykorzystują specjalne funkcje pada DualSense.

Redakcja serwisu GamesRadar przeprowadziła test, z którego wynika, że gra studia Naughty Dog używa adaptacyjnych triggerów. Przykładowo w trakcie naciągania łuku czuć opór podczas naciskania przycisku.

The Last of Us 2 korzysta też z systemu haptycznego. W sekcjach, w których gracz kieruje motorówką, kontroler drży w rytm uruchamianego silnika, a także przy okazji uderzania w przeszkody lub wykonywania gwałtownych skrętów. To nie wszystko: w momencie ładowania, pad podświetla się na zielono, dopasowując do wyświetlanej na ekranie animacji.

Dziennikarze sprawdzili również działanie DualSense w God of War. W produkcji o przygodach Kratosa urządzenie oferuje rozszerzone wibracje względem DualShocka 4 - pojawiają się między innymi, gdy posługujemy się tarczą i rzucamy toporem.

PS5 zadebiutuje na rynku 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze