Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Fall - niezależne połączenie Limbo, Monkey Island i Metroida

Eksploracja w 2D.

Niezależny twórca z Kanady - John Warner opublikował pierwsze informacje i trailer The Fall, które opisywane jest jako tytuł inspirowany serią Metroid, przygodówkami Monkey Island i platformówką Limbo.

Deweloper zbiera pieniądze na Kickstarterze, planując pozyskanie 17 tys. dolarów kanadyjskich. W przeszłości Warner pracował między innymi nad Company of Heroes i Dawn of War 2 w Relic Entertainment.

The Fall łączy swobodną eksplorację z wczesnych odsłon serii Metroid, interaktywną mechanikę przygodówek Monkey Island i oprawę artystyczną w stylu Limbo.

Wcielamy się w sztuczną inteligencję, określaną jako ARID, egzystującą wewnątrz bojowego kombinezonu. Astronauta-pilot traci przytomność, a zadaniem SI jest uratowanie jego życia. Rozwiązujemy zagadki, eksplorujemy tajemniczą planetę i rozmawiamy z postaciami niezależnymi.

Pełna wersja gry ukaże się w epizodach, na PC, Maca i Linux. Pierwszy odcinek jest już niemal ukończony, a pieniądze zostaną przeznaczone na końcowe poprawki i szlify. Projekt można także wesprzeć w programie Steam Greenlight.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze