Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Evil Within - pierwsze recenzje

Oceny grze niestraszne.

Horror The Evil Within zbiera mieszane oceny w pierwszych recenzjach, zaczynające się od perfekcyjnej dziesiątki od serwisu Ausgamers, kończąc na odpowiedniku 5/10 od Joystiqa.

Na hakach wiszą recenzenci, którzy nie dali dziesiątek

Recenzent z tej pierwszej strony zauważa, że mamy do czynienia z „jedną z najbardziej pokręconych produkcji w historii”. Świetne są podobno także systemy skradania i walki - ten drugi element jest zresztą chwalony w wielu innych tekstach.

„Fanów horrorów niech nie odstraszy rozczarowująca fabuła. The Evil Within trzyma graczy w napięciu, oferując wstrząsającą rozgrywkę. Obejrzenie napisów końcowych z poczuciem ulgi nie jest zwycięstwem, a oznaką tego, że przetrwaliśmy” - dodaje GameInformer.

Serwis IGN chwali rozgrywkę i projekty wrogów. Minusy to - ponownie - słaba fabuła oraz nudny bohater. „Dziwny, przerażający świat i kreatywnie przygotowani przeciwnicy potrafią przestraszyć, co potęgują dodatkowo ograniczone środki do walki. Historia nie nadąża za własną ambicją, ale nie ujmuje to radości z rozgrywki.”

„The Evil Within ma wspaniałe momenty, gdzie świetnie sprawdzają się walka i projekty poziomów. Ale te momenty są przelotne, pozbawiane terroru przez decyzje, które wydają się pochodzić z poprzedniej dekady” - uważa Polygon.

Zachwycony nie jest również Joystiq. „Gra po prostu nie daje możliwości odniesienia sukcesu. Nie oferuje wystarczająco wielu informacji, by podejmować dobre decyzje i ogranicza umiejętności . Wymaga zbyt częstego powtarzania się, co uniemożliwia utrzymanie atmosfery napięcia. Prawdziwym horrorem jest to, jak bardzo tytuł rozczarowuje.”

Poniżej zbiór ocen od popularnych serwisów.

The Evil Within debiutuje dzisiaj na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze