Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Elder Scrolls Online usuwa opcję sześciomiesięcznej subskrypcji

Następny krok: Free to Play?

Gracze The Elder Scrolls Online nie mogą już opłacić abonamentu na sześć miesięcy z góry. Zmiana opcji płatności brzmi może niewinnie, ale część graczy dopatruje się w tej decyzji zwiastuna czegoś większego: rychłego przejścia na model dystrybucji Free to Play.

Ilustracja: DarrenGeers, DeviantArt

Modyfikacja tego typu oznacza najczęściej, że po ewentualnej rezygnacji z płatności gracze nie „zostaną na lodzie” z aktywnymi subskrypcjami.

Podobna praktyka nie jest niczym nowym w świecie MMO, a ci mniej optymistycznie nastawieni gracze sugerują nawet, że serwery The Elder Scrolls Online zostaną wyłączone na zawsze.

Oficjalny komentarz wydawcy na francuskim forum dyskusyjnym jest taki, że użytkownicy wolą po prostu krótsze okresy płatności, dlatego też wyeliminowano opcję sześciu miesięcy. Nie trzeba chyba dodawać, że tłumaczenia te przyjęto z pewnym sceptycyzmem (dzięki, Massively).

Warto przypomnieć, że na początku grudnia poinformowano, iż The Elder Scrolls Online nie ukaże się na PlayStation 4 i Xbox One przed końcem roku, jak zakładały pierwotne plany Bethesdy. „Konkretnych informacji” mamy spodziewać się na początku 2015 r.

The Elder Scrolls Online zadebiutowało na PC w kwietniu. Akcja gry osadzona jest kilkaset lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Skyrimie. Użytkownicy zwiedzają wiele regionów kontynentu Tamriel, chronią świat przed demoniczną inwazją i biorą udział w wojnie trzech frakcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze