Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Elder Scrolls Online rezygnuje z abonamentu

W czerwcu premiera na konsolach.

The Elder Scrolls Online ukaże się 9 czerwca na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, rok później, niż pierwotnie planowano. Gra nie będzie już wymagała opłacenia miesięcznego abonamentu, a jedynie zakupu podstawowej wersji, jak Guild Wars 2.

Zaskoczeni?

We wbudowanym sklepie dostępna będzie specjalna, „opcjonalna” zawartość, ale wszystkie podstawowe funkcje produkcji pozostaną darmowe.

Zainteresowane osoby nadal będą mogły opłacać abonament, otrzymując dodatkowe bonusy, wirtualną walutę i dodatki DLC.

Konsolowe wersje The Elder Scrolls Online otrzymały podtytuł Tamriel Unlimited. Zawierają wszystkie poprawki i zmiany z wersji PC, wydanej w kwietniu 2014 roku.

Posiadacze PC dostaną pozbawioną abonamentu edycję Tamriel Unlimited wcześniej, bo już 17 marca. Wszystkie istniejące konta zostaną automatycznie zaktualizowane.

Twórcy zapewniają, że odsłona na PlayStation 4 i Xbox One nie jest zwykłym portem z PC, lecz zyskuje dzięki przebudowanemu interfejsowi, opcji rozmów głosowych i integracji z PlayStation Network oraz Xbox Live (do zabawy wymagane będzie posiadanie subskrypcji w tych usługach).

Akcja The Elder Scrolls Online osadzona jest kilkaset lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Skyrimie. Użytkownicy zwiedzają wiele regionów kontynentu Tamriel, chronią świat przed demoniczną inwazją i biorą udział w wojnie trzech frakcji.

O ewentualnej rezygnacji z abonamentu spekulowano już w grudniu, gdy twórcy usunęli możliwość wykupienia subskrypcji z góry na sześć miesięcy.

Przygotowano także nowy trailer:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły