Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Elder Scrolls: Morrowind nigdy nie wyglądało lepiej - twórcy Skywind opublikowali nowy materiał

Grupa zachęca do pomocy.

Twórcy moda Skywind - przenoszącego w całości The Elder Scrolls: Morrowind na silnik Skyrima - opublikowali nowy materiał wideo, w którym opowiadają o postępie prac i zachęcają do pomocy w ukończeniu projektu.

Grupa TESRenewal poszukuje w szczególności artystów środowiskowych, którzy pomogą dokończyć projekt lokacji zewnętrznych oraz podziemi i wprowadzić więcej szczegółów.

Film przedstawia proces tworzenia moda „od kuchni”, między innymi pracę z assetami w środowisku 3D czy programowanie. Daje też pojęcie, jak wiele wysiłku modderzy wkładają w projekt.

Ostatnio o Skywind słyszeliśmy w sierpniu ubiegłego roku, kiedy twórcy opublikowali widoczny poniżej gameplay. TESRenewal pojawiło się nawet na targach Gamescom, by promować moda.

Skywind dodaje do Morrowinda nowoczesną grafikę i rozgrywkę, zachowując przy tym klimat, projekt lokacji i postaci, a nawet kwestie głosowe z oryginału.

Do uruchomienia będzie wymagane posiadanie zarówno Morrowinda, jak i Skyrima. Mod działa oczywiście na silniku najnowszej części The Elder Scrolls, co pozwala na używanie szybkiej podróży i znaczników zadań. Funkcje można jednak wyłączyć, dla autentycznego doświadczenia.

Data premiery Skywind nie jest jeszcze określona.

Następnie: Silent Hill na silniku Unreal Engine 4 - tak mógłby wyglądać remake horroru

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze