Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - bronie egzotyczne: opis, rodzaje, jak zdobyć

Najrzadszy ekwipunek w grze.

W The Division 2 znajdziesz całą gamę różnych broni, którym odpowiada stopień rzadkości. Najrzadsze przedmioty oznaczono jako egzotyczne. To wysokiej jakości ekwipunek, najlepszy w całej grze.

Egzotyczne przedmioty mają unikalny wygląd, a do tego bardzo wysokie, ulepszone statystyki. Problem w tym, że nie tak łatwo je znaleźć, a dodatkowo, nie wszystkie zostały jeszcze odkryte.

W tym poradniku prezentujemy znalezione do tej pory egzotyczne bronie, a także podpowiadamy, jak zdobyć te cenne przedmioty.

The Division 2 - jak zdobyć egzotyczne bronie

Egzotyczny ekwipunek ujrzysz dopiero po spędzeniu dłuższego czasu w The Division 2. Każdy taki przedmiot ma unikalny projekt, czasami sygnowany nazwą jednej z wrogich frakcji w grze.

Egzotyczne bronie mają też mocne i przydatne atuty, niezbędne, kiedy dotrzesz do wyzwań endgame.

Aby zdobyć tak mocną broń, musisz mieć odpowiedni poziom Agenta. System łupu w The Division 2 opiera się na poziomach rzadkości, a rodzaj wylosowanego ekwipunku zależy od poziomu postaci.

Najwcześniej bronie egzotyczne możesz zdobyć na poziomie 22. Chodzi tutaj zarówno o skrzynie z zaopatrzeniem, pokonanych bossów, jak i zasobniki. Wykonuj zadania pozwalające szybko awansować, aby zwiększyć szanse.

Odnalezione bronie egzotyczne

W The Division 2 nie brakuje broni, więc gracze nie odkryli jeszcze wszystkich egzotycznych wariantów. Znalezione do tej pory egzemplarze prezentujemy poniżej.

Strzelba SPAS-12 Lullaby

To pierwsza odkryta przez wielbicieli The Division 2 broń egzotyczna. Strzelba to prawdziwa bestia, zadająca 2,1 tys. punktów obrażeń, strzelająca 70 pociskami na minutę i z przeładowaniem trwającym nieco ponad 5 sekund.

Wraz z Lullaby otrzymujemy też atut, który podnosi skuteczność pancerza po uderzeniu wroga wręcz i zmianie broni na strzelbę. Z kolei drugi atut pozwala uzupełnić jeden nabój podczas wykonywana uniku.

Jednym ze sposobów uzyskania Lullaby było przedpremierowe zamówienie The Division 2.


Karabin szturmowy Ruthless

Doskonale sprawdza się w roli broni głównej. Zadaje 300 obrażeń i strzela 260 pociskami na minutę. Największym plusem jest jednak atut, dzięki któremu broń strzela nie tylko po naciśnięciu spustu, ale też po zwolnieniu.

Dzięki temu Ruthless zamienia się tak naprawdę w karabin strzelający serią po 2 pociski.

Drugi atut zapewnia 5 procent szans na zadanie wrogom 20-procentowych obrażeń wybuchowych.


Pistolet Liberty D50

To egzotyczna wersja znanego Desert Eagle. Niestety musisz go złożyć sam, bo broni nie da się zdobyć w inny sposób.

Należy zdobyć Twierdzę Kapitolu i uzyskać części z bossa. Następnie ukończyć następujące misje na trudnym poziomie: Muzeum historii amerykańskiej, Viewpoint Museum oraz Space Administration HQ.

Kolejny krok to już złożenie właściwej broni, czyli połączenie zdobytych części z pistoletem D50.


Pistolet maszynowy Chatterbox

To egzotyczna wersja słynnego P90. Aby ją zdobyć, będziesz musiał otworzyć skrzynie na terytorium Hien, a po znalezieniu części wytworzyć broń ze schematu.


Karabin Merciless

Ten egzotyczny karabin zdobędziesz tylko dzięki zdobywaniu łupu - losowo. Krótko mówiąc, musisz podejmować się misji na poziomie trudnym i mieć co 30 poziom postaci.

Warto się jednak postarać, bo dzięki atutowi zamieniającemu każdy strzał w wybuchowy pocisk, zyskasz dodatkowe 75 procent obrażeń.


Strzelba SPAS-12 Sweet Dreams

Kolejna wersja SPAS w zestawieniu. Aby zdobyć strzelbę, ponownie należy liczyć na szczęście, choć kilkukrotne ukończenie Twierdzy Roosvelt na najwyższym poziomie trudności powinno załatwić sprawę.

Atut Sweet Dreams o 35 procent zwiększa pancerz, gdy wykończysz wroga.


W The Division 2 jest najprawdopodobniej więcej broni egzotycznych - na co wskazują informacje zdobyte przez graczy podczas testów beta - ale jak do tej pory znaleziono tylko powyższe.

Na kolejne musimy więc poczekać. Nowe modele pojawią się prawdopodobnie przy okazji przyszłych aktualizacji lub w momencie wdrożenia dodatków.

Jak ulepszać bronie egzotyczne

Najlepsze w broniach egzotycznych jest to, że można je ulepszać. Jedynym ograniczeniem jest fakt, że aby to zrobić, należy mieć ostatni możliwy poziom, czyli 30.

Gdy twój Agent nie będzie mógł już awansować, standardowo użyj zasobów i kredytów, by polepszyć statystyki broni.

Pozwoli to na dłuższe cieszenie się egzotycznym ekwipunkiem, bez konieczności wymiany.


O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze