Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Day Before jednak istnieje. Gameplay nie uspokoił graczy

Więcej pytań niż odpowiedzi.

Twórcy The Day Before postanowili zareagować na wątpliwości internautów, opublikowali więc 10-minutowy pokaz rozgrywki. Tytuł nie prezentuje szczytów współczesnej technologii, choć mogło być zdecydowanie gorzej.

Początkowo materiał planowano opublikować w styczniu, przeszkodziły w tym jednak komplikacje związane z prawami do znaku handlowego gry. Dziś deweloperzy zdecydowali się ostatecznie zaprezentować „suche” nagranie rozgrywki.

Materiał jest długi i spokojny. Wystarczająco spokojny, by wzbudzić u graczy kolejne podejrzenia odnośnie wiarygodności projektu. W oczy rzuca się kilka niepokojących szczegółów - na ekranie brakuje podstawowych elementów interfejsu, a sam świat zdaje się być całkowicie pozbawiony życia, nawet jak na postapokalipsę.

Ciekawe jak to będzie działało, gdy na ekranie pojawi się więcej niż 4 albo 5 zombie” - zastanawia się jeden z komentujących. „Zdaje mi się, czy ten świat jest bardziej martwy niż zombie, które zabijamy? Praktycznie cały materiał to bieganie w kółko po pustym mieście i podnoszenie losowych przedmiotów” - czytamy dalej.

https://www.youtube.com/watch?v=-KgrIGUhoZA

Twórcom ze studia Fntastic nie można odmówić wytrwałości. Mimo wszechobecnej atmosfery sceptycyzmu postawili na bezpośrednią reakcję wobec zarzutów o oszustwo. I choć zdaniem wielu opublikowany materiał przypomina raczej zadanie domowe przygotowane chwilę przed rozpoczęciem lekcji, aniżeli pełnoprawną prezentację rozgrywki, to teraz mamy przynajmniej pewność, że lata pracy nad grą nie poszły na marne.

Na sam koniec przypomnijmy, że The Day Before miało zadebiutować w czerwcu 2023 roku, premierę przesunięto jednak na listopad. Grę po raz pierwszy zaprezentowano w 2021 roku i to właśnie wtedy zaczęła cieszyć się ogromnym zainteresowaniem graczy. W pewnym momencie tytuł trafił nawet na 1. miejsce światowej listy życzeń Steam.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze