Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Crew 2 - ulepszanie pojazdów, popularność, zdjęcia, mapa

Szczegóły rozgrywki.

Na tej stronie poradnika skupiamy się między innymi na poziomach popularności oraz tym, jak je zdobywać, w jaki sposób odblokowywać nowe części do maszyn, a także jak ulepszać dostępne w naszym garażu auta, łodzie oraz samoloty.

Ponieważ w The Crew 2, podobnie jak w prawdziwym świecie, niemal wszystko kosztuje, dlatego przedstawiamy też sposoby na zarabianie pieniędzy oraz opisujemy, w jaki sposób korzystać z mapy i jak sprawdzić poziom trudności danych zawodów. Nie zabrakło też informacji o dodatkowej czynności, jaką jest wykonywanie zdjęć.

Jakie są poziomy popularności i jak je odblokować?

W grze występuje kilka poziomów popularności związanych z ilością posiadanych fanów, których zdobywa się poprzez zaliczanie kolejnych zawodów, wyzwań dodatkowych oraz robienie fotografii.

  • Żółtodziób (początek gry)
  • Popularny (18000 fanów)
  • Sławny (55500 fanów)
  • Gwiazda (107000 fanów)
  • Ikona (178000 fanów)

Powyżej, w kolejności od pierwszego, do najwyższego, znajdują się poziomy popularności i liczba fanów, jaką trzeba osiągnąć, żeby ją zdobyć.

Jak zdobywać części do pojazdów?

The Crew 2 oferuje spore możliwości ulepszania maszyn, w celu osiągania przez nich lepszych osiągów. Części do nich znajdziesz zawsze po ukończeniu różnego rodzaju zawodów. Jeśli zrealizujesz stawiane w nich cele, to części pojawią się na mecie - wystarczy do nich podjechać, żeby je zebrać.

Czasami zdarza się, że nie jest to jednak możliwe, choćby po wygraniu ważnego wyścigu, po którym włączy się przerywnik. W takich przypadkach otrzymasz specjalny komunikat, że części zostały wysłane pocztą.

Aby je zdobyć, przejdź do głównej lokacji danej kategorii zawodów (Street Racing, Offroad, Freestyle, Pro Racing), które ukończyłeś. Poszczególne siedziby są zaznaczone na mapie charakterystycznymi, dużymi ikonami. Po przeniesieniu się na miejsce podejdź do specjalnego kontenera, gdzie odnajdziesz przesłane pocztą części.

Jak ulepszać pojazdy?

Po zdobyciu odpowiednich części trafią one do specjalnego hangaru, gdzie w prosty sposób będziesz mógł wstawiać je do swoich pojazdów. Aby to uczynić należy:

  • Przejść do zakładki Pojazdy (1 na obrazku powyżej).
  • Wybrać jedną z kategorii części z listy na dole (2).
  • Wybrać i zaznaczyć część (3), którą chcemy dodać do pojazdu.

Liczby znajdujące się przy każdej części pozwalają szybko zorientować się czy dane ulepszenie jest jakościowo lepsze czy też gorsze od tego, z którego korzystamy. Im więcej lepszych ulepszeń zastosujemy w danym pojeździe, tym bardziej wzrośnie jego ogólny poziom pokazany w prawym górnym narożniku (4).

Same części dzielą się na cztery typy: pospolite (szare), niepospolite (zielone), rzadkie (niebieskie) oraz epickie (różowe).

Jak sprawdzić poziom trudności wyścigu?

Przed przystąpieniem do danego wyścigu lub innych zawodów zawsze dobrze jest sprawdzić czy nasza maszyna im podoła. Można to łatwo sprawdzić w tabeli, która wyświetla się przed wyścigiem po prawej stronie ekranu.

Liczba z lewej strony (1 na obrazku) pokazuje poziom naszego pojazdu, natomiast ta z prawej (2) sugerowany poziom danego wyzwania. Jeśli nasza liczba jest równa lub wyższa, to możemy śmiało brać udział w zawodach. Jeżeli jest dużo niższa, to lepiej wrócić nieco później, z lepszą lub ulepszoną maszyną, ponieważ dane wyzwanie może okazać się zwyczajnie zbyt wymagające, nawet jeżeli nie będziemy popełniać żadnych błędów.

Należy pamiętać, że zawody często mają dwa stopnie trudności. Najpierw zależy zaliczyć normalny (3), a dopiero po uczynieniu tego otrzymamy dostęp do wersji trudnej (4). Za zaliczenie zawodów otrzymamy nagrody (5) - na wyższych poziomach trudności są one cenniejsze.

Jak rozpocząć wyścig od nowa?

Zapewne niejednokrotnie zdarzy się, że dane zawody nie wypadną zbyt dobrze. Poważne błędy, na przykład w postaci uderzenia w drzewo, mogą od razu przekreślić nasze szanse na sukces i dalsza walka nie ma zwyczajnie sensu.

W takim przypadku możesz szybko rozpocząć zawody od nowa. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać odpowiednie klawisze: trójkąt (PS4) lub Y (Xbox One). W tym momencie z prawej strony pojawi się małe menu - wybierz opcję „Powtórz”, wciśnij i przytrzymaj przycisk zatwierdzenia i poczekaj, aż wyścig zacznie się od nowa.

Jak korzystać z mapy i co to jest LiveTrasa?

The Crew 2 oferuje ogromny teren, po którym można poruszać się swobodnie. Dlatego czasami bardzo przydatna okazuje się mapa.

Chodzi tu nie tylko o sprawdzenie miejsca, w którym się znajdujemy. Dzięki mapie możemy błyskawicznie sprawdzić dostępne zawody i aktywności dosłownie na całym terytorium Stanów. Jeśli korzystasz z oddalenia, to domyślnie na pierwszy plan wysuwają się najważniejsze miejsca i zawody, a dopiero po przybliżeniu terenu pojawiają się pozostałe aktywności.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby szybko zlokalizować wybrany rodzaj zawodów czy to pod kątem konkurencji czy też na przykład pojazdów. W tym celu wystarczy wcisnąć klawisz (jest wyświetlony na dole ekranu) odpowiedzialny za tak zwane filtry. Przy pomocy menu, które pojawi się wtedy z lewej strony, możemy wybrać interesujące nas opcje.

Jeśli chcesz szybko wystartować w konkretnych zawodach, to wystarczy zaznaczyć je i z menu z prawej wybrać opcję „Podróż”. Już po chwili staniesz na ich starcie.

The Crew 2 oferuje jeszcze jedną ciekawostkę o nazwie LiveTrasa. Jeśli przemieszczałeś się jakimkolwiek pojazdem i uruchomiłeś mapę, to zobaczysz za sobą długi ślad. To jest właśnie owa LiveTrasa, czyli coś w rodzaju powtórki. Gra za każdym razem, automatycznie zapisuje ostatnie 10 minut naszych poczynań.

Jeśli chcesz do czegoś wrócić, żeby zobaczyć powtórkę i na przykład sprawdzić daną sytuację z różnych ustawień kamery, to wystarczy najechać na odpowiednią część powtórki (lub przejść do specjalnego trybu wciskając strzałkę w lewo na D-Padzie) i cofnąć całość do interesującego nas momentu.

Jak robić zdjęcia? Co dają zdjęcia?

Szybko zorientujesz się, że podczas eksploracji miasta czasami w prawej części ekranu pojawia się komunikat o możliwości zrobienia zdjęcia. Oznacza to, że znajdujesz się w pobliżu obiektu, który można sfotografować.

Po co to robić? Ponieważ w ten sposób możesz zyskiwać dodatkowe punkty popularności, a także zdobywać dodatkowe pieniądze (bucksy). W jaki sposób wykonać zdjęcie? Po znalezieniu się w pobliżu takiego obiektu przejdź do trybu fotograficznego (strzałka w lewo na D-Padzie w przypadku konsol lub klawisz „P” na PC).W tym momencie cała akcja zostanie zastopowana. Twoim celem jest odnalezienie obiektu, a następnie dobre wykadrowanie go (nie jest to zbyt trudne, ponieważ możesz dowolnie operować obiektywem). Kiedy kadr będzie w porządku wystarczy zrobić fotkę. Jeśli wykonałeś ją poprawnie, to zdobędziesz punkty popularności i pieniądze. Jeżeli nie, to nie otrzymasz żadnej nagrody. W takim przypadku najlepiej poprawić kadr i wykonać zdjęcie ponowie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze