Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Binding of Isaac: Afterbirth+ ukaże się 3 stycznia 2017 roku na PC

W planach wersje konsolowe.

Niezależny projektant Edmund McMillen ujawnił, że Afterbirth+ - drugie rozszerzenie do The Binding of Isaac: Rebirth - ukaże się 3 stycznia przyszłego roku na PC.

DLC będzie sprzedawane za pośrednictwem platformy Steam, na której kosztować ma 9,99 dolarów (około 42 zł). W pierwszym tygodniu od premiery posiadacze poprzedniego dodatku - Afterbirth - będą mogli kupić pakiet za 6,66 dolarów (28 zł).

W planach są też wersje konsolowe - zapewne PS4 i Xbox One - które powinny ukazać się wiosną. Dokładnych terminów debiutu jednak nie podano.

Rozszerzenie zaoferuje dużą ilość nowości. Jedną z najważniejszych są narzędzia umożliwiające graczom tworzenie własnych modyfikacji, w tym różnego rodzaju przedmiotów i obiektów.

Ponadto pojawi się kolejna postać, którą gracze pokierują podczas rozgrywki - niejaki Apollyon. Nie zabraknie także finałowego rozdziału kampanii fabularnej, w którym będzie można pokonać ostatniego przeciwnika.

Poza tym Afterbirth+ przyniesie ze sobą przynajmniej czterech następnych bossów oraz dodatkowe formy dostępnych dotychczas „szefów”, a także wielu nowych szeregowych oponentów.

McMillen obiecuje także „setki” kolejnych pomieszczeń do zwiedzenia, pięć wyzwań do wykonania oraz dwie kolejne transformacje dla postaci. Ciekawostką będzie bestiariusz, w którym zapisywane mają być wszystkie bestie zabite przez graczy w trakcie przygody.

DLC wprowadzi również Victory Lap - opcję umożliwiającą dalszą rozgrywkę po jednorazowym ukończeniu produkcji. Do tego 67 przedmiotów, 27 obiektów gwarantujących określone bonusy oraz ponad 10 drobnych rzeczy do odnalezienia.

To jednak nie wszystko, ponieważ w trakcie zabawy będzie można odblokować nowe osiągnięcia - 62 standardowych oraz 5 powiązanych z wyzwaniami.

McMillen podkreśla jednocześnie, że zamierza co miesiąc publikować niewielkich rozmiarów aktualizacje. Łatki mają zawierać najlepsze - według twórców - potwory, przedmioty i inne elementy stworzone przez fanów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze