Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Testerzy Cyberpunk 2077 odpowiadają na zarzuty o okłamywaniu CD Projektu

„Staramy się pracować w sposób uczciwy”.

W poniedziałek pisaliśmy o głośnym raporcie, w którym zarzucono firmie Quantic Lab okłamywanie CD Projekt w sprawie testowania Cyberpunk 2077, co miało rzekomo w dużej mierze przyczynić się do stanu gry na premierę. Quantic Lab wystosowało teraz odświadczenie w sprawie.

Komentarz wysłano redakcji Forbes, która również podjęła się tematu. Oświadczenie nie odpowiada bezpośrednio na zarzuty wystosowane w materiale wideo (co więcej, nie pada tu nawet nazwa CD Projekt), ale wspomina, że Quantic Lab jest firmą uczciwą. Zaznaczono też, że więksi wydawcy nie polegają wyłącznie na jednej zewnętrznej grupie QA, a poza tym testują swój produkt wewnętrznie - co sugeruje oczywiście, że CD Projekt powinien doskonale wiedzieć o błędach w Cyberpunk 2077.

Poniżej pełna treść komunikatu. Jego autorem jest szef Quantic Lab, Stefan Seicarescu.


W związku z artykułem opublikowanym w Forbes 26 czerwca, Quantic Lab chciałoby wyjaśnić następujące kwestie:

Wideo opublikowane w mediach społecznościowych, o którym mowa w artykule, zaczyna się od nieprawdziwych stwierdzeń na temat historii Quantic Lab. Wydaje się, że brakuje tam zrozumienia procesu testowania gry przed wypuszczeniem na rynek.

Quantic Lab zostało założone w 2006 roku przez dwunastoosobowy zespół, w pełni skoncentrowany na zapewnianiu jakości i od tego czasu rozwinęło się w wiodącą firmę QA z ponad 60 aktywnymi klientami i ponad 400 pracownikami w 3 biurach w Rumunii. Quantic Lab wspiera ponad 200 projektów rocznie od kilku wiodących światowych wydawców i nadal utrzymuje podejście »jakość przede wszystkim« we wszystkich podejmowanych przez nas pracach.

Wszystkie nasze umowy z klientami są poufne, ale ogólnie rzecz biorąc, światowi wydawcy współpracują z kilkoma firmami outsourcingowymi QA, nie polegając wyłącznie na jednej z nich, a ponadto w większości przypadków korzystają z wewnętrznych zasobów QA na poziomie deweloperskim. Każdy projekt, którego się podejmujemy, jest unikalny pod względem wymagań projektowych. Kierunek projektu jest uzgadniany i odpowiednio dostosowywany do wymagań naszych klientów w czasie rzeczywistym.

Quantic Lab zawsze stara się pracować w sposób przejrzysty i uczciwy z naszymi partnerami branżowymi”.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze