Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Terraria: Otherworld zawiera elementy gatunku tower defense

Obrona i budowa wieżyczek.

Terraria: Otherworld - następna odsłona popularnej serii - bazuje na mechanice znanej lepiej z gatunku tower defense.

Jak ujawniło studio Re-Logic, zadaniem graczy będzie obrona Oczyszczających Wież. Ataki odeprzemy między innymi poprzez budowę własnych umocnień - Wartowers. Konstrukcja tych obiektów umożliwi walkę z wrogiem, nawet jeśli nie będzie nas w pobliżu.

Otherworld - na wzór poprzednich odsłon - koncentruje się na eksploracji, pozyskiwaniu surowców i tworzeniu własnych budowli. Celem jest jednak przywrócenie planety do jej naturalnego stanu, walcząc z Zepsuciem. Dlatego też dużo czasu spędzimy na poszukiwaniu i aktywowaniu Oczyszczających Wież.

„Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że taka regularna struktura rozgrywki nie oznacza, że ograniczamy swobodę graczy” - zapewnia studio Re-Legic na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Nie zabraknie także fabuły, ale nie będziemy musieli wykonywać określonych celów. „Eksploracja otwartego świata to nadal kluczowy element, tak samo jak możliwość dowolnego podejścia do wyzwań.”

Premiera jeszcze w tym roku, na PC i Maca. Poniżej najnowszy trailer z fragmentami rozgrywki.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze