Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Terminator: Dark Fate to strategiczne podejście do słynnej licencji

Premiera zimą.

Studio Slitherine ogłosiło, że strategia Terminator: Dark Fate - Defiance zadebiutuje zimą obecnego roku na PC (przez Steam). Jak sugeruje sam tytuł, produkcja bazuje na filmie z 2019 roku, czyli na najnowszej odsłonie zasłużonej serii.

Jedną z najważniejszych innowacji w tej kinowej produkcji było przeniesienie akcji na odrębnej linii czasowej, właśnie pod nazwą Dark Fate. Założenia są podobne, lecz nie brakuje subtelnych różnic, jak choćby fakt, że zbuntowana sztuczna inteligencja nazywa się Legion, a nie Skynet.

Wracając do Terminator: Dark Fate - Defiance, na oficjalnej stronie można zapisywać się do testów, które nie mają jeszcze daty startu. Otrzymujemy tytuł rozgrywający się w czasie rzeczywistym, a w kampanii fabularnej pokierujemy niedobitkami armii Stanów Zjednoczonych, starając się zapobiec całkowitej eksterminacji pozostałych ognisk ludzkości.

Nie zabraknie także trybów wieloosobowych i pojedynczych potyczek, gdzie zakres sił będzie nieco większy, ponieważ poprowadzimy trzema frakcjami: nie tylko Ruchem Oporu, ale także tajemniczymi Założycielami oraz samym Legionem.

Jak na produkcję od zasłużonego Slitherine przystało, tytuł stawia na taktykę i nieco większy „realizm” starć - nawet jeśli faktem jest, że nadal mowa o licencji science-fiction. Zwiedzimy przeróżne postapokaliptyczne krajobrazy, znajdując sojuszników i pomocne zasoby, a także radząc sobie z „brutalnymi różnicami między stronnictwami ludzi”.

„Taktyka i wybory na polu bitwy mają głębokie konsekwencje, które wpłyną na całą kampanię, z innymi frakcjami i postaciami dołączającymi lub walczącymi przeciwko graczom, a także z misjami dostępnymi lub niedostępnymi w zależności od działań” - czytamy w opisie na Steamie.

Ciekawostką może być swobodne komponowanie armii, od biednej piechoty, przez ciężkie pojazdy opancerzone, na dronach kończąc. Do tego system modułowych komponentów, symulacja strukturalnej integralności pojazdów czy też miejskie pola bitew podatne na zniszczenia.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze