Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tekstowe przygodówki z serii Zero Escape trafią na PC, PS4 i Vitę

Bez trzeciej części.

Popularne tekstowe gry przygodowe Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors (w skrócie 999) oraz sequel Zero Escape: Virtue's Last Reward trafią na początku przyszłego roku na PC, PS4 i PS Vita.

Zbiorcze wydanie otrzymało podtytuł Zero Escape: The Nonary Games.

Na potrzeby antologii przygotowywana jest odświeżona oprawa w wysokiej rozdzielczości i kilka dodatkowych opcji, jak możliwość wyboru japońskiej lub angielskiej wersji językowej.

Nine Hours, Nine Persons, Nine Doors oraz Zero Escape: Virtue's Last Reward to niszowa, ale ceniona seria horrorów od Chunsoft. Rozgrywka polega głównie na czytaniu, z dodatkiem w postaci zagadek logicznych. Ważne są także dialogi i wybory, wpływające na zakończenie.

Oryginalne 999 ukazało się na Nintendo DS, w 2010 roku. Cztery lata później wydano skróconą odsłonę na sprzęt iOS. Mobilna wersja utraciła zagadki logiczne, ale dodano możliwość szybkiego przewijania przeczytanego już tekstu, co znacznie ułatwiało sprawdzanie różnych wyborów w rozgałęziającej się fabule.

Virtue's Last Reward to debiut w 2012 roku, już na Nintendo 3DS oraz PlayStation Vita. Założenia rozgrywki nie uległy zmianie.

Kolekcja Zero Escape: The Nonary Games nie obejmie trzeciej i ostatniej odsłony serii, czyli Zero Time Dilemma. Tę pozycję wydano w czerwcu na PC, 3DS i PS Vita.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze