Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tegra X1 - nowy układ graficzny Nvidii dla urządzeń mobilnych

W architekturze Maxwell.

W Las Vegas rozpoczęły się targi CES, gdzie setki wystawców z całego świata prezentuje elektronikę użytkową i nowe technologie. Na miejscu nie mogło zabraknąć Nvidii, która ogłosiła nowy układ graficzny dla urządzeń mobilnych - Tegra X1.

Jak zapewniał dyrektor generalny firmy - Jen-Hsun Huang - udało się uzyskać niskie zapotrzebowanie na energię, przy 256 procesorach CUDA i 8 rdzeniach CPU. Całość bazuje na architekturze Maxwell, napędzającej także popularne karty graficzne z rodziny 900.

Menedżer wyjaśniał podczas prezentacji, że imponujące demo Elemental od Epic Games jeszcze dwa lata temu wymagało do wyświetlenia 300 W mocy, a teraz - dzięki Tegra X1 - wartość ta wynosi już tylko 10 W.

Układ radzi sobie podobno w materiałami wideo w rozdzielczości 4K, przy 60 klatkach na sekundę. Podczas pokazu na CES koncentrowano się na zastosowaniach w samochodach - do napędzenia dotykowej konsoli z nawigacją satelitarną, kamerami cofania i innymi aplikacjami (dzięki, The Verge).

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze