Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tegoroczny Need for Speed tylko na konsole obecnej generacji?

Uważa insider.

Need for Speed może być pierwszą większą serią Electronic Arts, która zrezygnuje z PlayStation 4 i Xbox One, by ukazać się wyłącznie na sprzęcie obecnej generacji.

Takie wieści przekazał świetnie poinformowany Jeff Grubb w swoim programie w serwisie Giant Bomb. Nie podał źródeł rewelacji oraz tego, czy w planach jest także wydanie gry na PC.

- Need for Speed nadal jest planowane na obecny rok. To prawda, tytuł powinien ukazać się w listopadzie – mówił dziennikarz, piszący także na łamach VentureBeat.

- Jeśli ktoś jest fanem Need for Speed i kupił konsolę nowej generacji, mam wiadomość: gra ukaże się tylko na tym sprzęcie. Przechodzą wyłącznie na next-geny – dodał. Akcja ma rzekomo toczyć się w Miami, lecz tutaj Grubb nie był do końca pewny.

Nowa odsłona słynnej wyścigowej serii miała ukazać się wcześniej, lecz w ubiegłym roku prace opóźniono, by studio Criterion mogło skupić się na pomaganiu przy Battlefield 2042.

Jak wtedy podano, produkcja powinna ukazać się do końca marca 2023 roku, choć wspomniano wtedy także o konsolach poprzedniej generacji. Doniesienia Grubba oznaczałyby więc zmianę planów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze