Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland zostanie przejęty przez Microsoft? Studio dementuje

Po raz kolejny.

  • Kolejne niepotwierdzone informacje sugerują, że Microsoft wykupi Techland
  • Polska firma dementuje doniesienia, podkreślając, że pozostaje niezależna

Pojawiły się kolejne niepotwierdzone informacje, z których wynika, że Microsoft zamierza kupić Techland. Polska firma dementuje jednak doniesienia.

Spekulacje rozpoczął youtuber Jeremy Penter, który znany jest jako ACG. Na antenie niedawnego odcinka podcastu Defining Duke stwierdził, że koncern z Redmond przygotowuje się do przejęcia kolejnej - po ZeniMax, czyli właścicielu Bethedy - firmy.

Nie ujawniono dodatkowych szczegółów, ale do doniesień odniósł się Nick Baker, który posługuje się pseudonimem Shpeshal Ed i także zajmuje się pozyskiwaniem informacji z branży. Przekonuje, że celem Microsoftu jest właśnie Techland.

„Studio i gra, o której wspominał ACG… pogrzebałem trochę i popytałem. Jestem niemalże pewien, że mówił o Techlandzie i Dying Light 2” - stwierdził na Twitterze. O wiadomości napisało część mediów, zwracając uwagę, że niektóre informacje internauty okazywały się prawdziwe, w tym o powrocie serii Perfect Dark i fuzji Gearbox Software z Embracer Group.

W mediach społecznościowych wspomniane doniesienia zdementował jednak już pracownik polskiej spółki o pseudonimie Uncy, który odpowiada za kontakt ze społecznością fanów.

„Podobna plotka krążyła w internecie rok temu, a sytuacja się nie zmieniła: Techland pozostaje niezależnym studiem i nie został przejęty przez innego wydawcę” - przekonuje na Twitterze. We wpisie nawiązuje do faktu, że informacje o wykupieniu przez Microsoft pojawiają się regularnie.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze