Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Techland warty więcej niż CD Projekt

Najnowsze raporty na temat wartości obu firm.

Według najnowszych danych, wartość spółki CD Projekt jest najniższa od lat. Szacuje się ją na niecałe 10 mld złotych, podczas gdy główny konkurent warszawskiego dewelopera - wrocławski Techland - wart jest ok. 10,6 mld złotych.

Jak informuje Business Insider, wartość rynkowa CD Projektu w rekordowym momencie (końcówka 2020 roku) wynosiła około 40 mld złotych. Od premiery Cyberpunka 2077 liczba ta systematycznie spadała, a aktualnie wynosi poniżej 10 mld zł. Taki stan rzeczy wynika z chłodnego przyjęcia Cyberpunka oraz licznych opóźnień w dostarczaniu aktualizacji i dodatków.

Z drugiej strony, Techland notuje tendencję wzrostową, szczególnie po bardzo udanej premierze Dying Light 2. Wrocławski deweloper nie jest obecny na giełdzie, zatem jego wartość musiała zostać oszacowana innymi metodami.

Według źródeł dziennika Puls Biznesu, Techland spodziewa się w tym roku wysokich dochodów. Jak czytamy: „uchwała zarządu w sprawie dywidendy oznacza, że producent gier spodziewa się ponad 624 mln złotych zysku”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze