Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Targi E3 wrócą w 2023 roku

Zapewniają organizatorzy.

Wbrew początkowym założeniom, tegoroczna edycja E3 nie odbędzie się. Organizatorzy imprezy zapewniają jednak, że wydarzenie wróci - po kilku letniej przerwie - w przyszłym roku w fizycznej formie.

Tak przynajmniej w wywiadzie udzielonym Washington Post zapewnia Stan Pierre-Louis, prezes ESA, czyli zrzeszającego wydawców gier stowarzyszenia, które odpowiada za wspomniane targi.

Menedżer podkreśla, że E3 powróci w fizycznej formie, a więc hale w Los Angeles znowu przyjmą miłośników wirtualnej rozrywki. To nie oznacza jednak, że organizatorzy zrezygnują z cyfrowych prezentacji - impreza będzie bowiem połączeniem wydarzenia w obu formach.

- Chociaż uwielbiamy cyfrowe pokazy, które docierają do ludzi na całym świecie i chcemy utrzymać ten zasięg, wiemy, że ludzie mają silną potrzebę gromadzenia się, łączenia się ze sobą, zobaczenia i rozmawiania o tym, co czyni gry wspaniałymi - mówi Pierre-Louis.

E3 powrócą za rok

Tegoroczne E3 odwołano w marcu - niektórzy sugerowali, że przyczyną decyzji było coraz mniejsze zainteresowanie wydawców, którzy woleli postawić na własne cyfrowe prezentacje. Szef ESA zaprzecza, przekonując, że głównym czynnikiem była pandemia koronawirusa.

Fizyczne targi po raz ostatni odbyły się trzy lata temu. W ubiegłym roku wydarzenie wróciło, ale wyłącznie w cyfrowej formule, przy czym imprezę krytykowano za małą liczbę przygotowanych atrakcji.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze