Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Taktyczny western Hard West polskiego studia CreativeForge sfinansowany

Cel osiągnięty, pozostało jeszcze 14 dni zbiórki funduszy.

Produkcja Hard West od polskiego studia Creative Forge została dziś ufundowana na Kickstarterze. Udało się osiągnąć zakładany cel 70 tys. dolarów kanadyjskich.

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 14 dni. Wpłacane przez najbliższe dwa tygodnie środki zostaną przeznaczone na cele dodatkowe - stworzenie wersji gry na Maca i system Linux oraz zaimplementowanie nowych misji fabularnych.

Hard West to taktyczny western z elementami RPG. Akcja rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Twórcy postanowili wprowadzić do świata gry elementy fantastyczne, surrealistyczne. Odbiorcy mają obserwować koszmary na jawie, które sprawią, że świat będzie starał się coraz dziwniejszy.

Deweloperzy zaznaczyli, że grę można by opisać jednym słowem: ponura. Wśród źródeł inspiracji wymieniono między innymi dzieła Stephena Kinga czy Davida Lyncha.

Hard West ma ukazać się latem 2015 roku. Jeżeli twórcom uda się uzbierać 75 tys. dolarów kanadyjskich, wczesna wersja gry trafi parę miesięcy wcześniej na Steam.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze