Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Taktyczne RPG, Shadowrun Returns ukaże się w czerwcu

Gra będzie dostępna w wersji cyfrowej na Steamie oraz stronie producenta.

Studio Harebrained Schemes poinformowało, że sfinansowane na Kickstarterze taktyczne RPG, Shadowrun Return, ukaże się w czerwcu tego roku.

Gra skorzysta z możliwości systemu dystrybucji cyfrowej Steam, łącznie z rozbudowanym edytorem, który pojawi się w Steam Workshop. Na oficjalnej stronie producenta opublikowana zostanie także wersja bez zabezpieczeń DRM, ale w tym przypadku nie będzie możliwa zabawa z modyfikacjami stworzonymi przez społeczność.

Zamówienia przedpremierowe będą dostępne od 29 kwietnia. Dzień wcześniej twórcy zamkną sprzedaż przecenionej wersji gry i edycji kolekcjonerskiej na firmowej stronie.

Shadowrun Returns w wersji na komputery z systemem Linux ukaże się „w rozsądnym okresie po premierze gry”. W tym samym czasie pojawią się dodatkowe wersje językowe: niemiecka, francuska i włoska.

Edycje na urządzenie z systemami iOS i Android również pozbawione będą zawartości stworzonej w edytorze, ale twórcy nie wykluczają publikacji najciekawszych modyfikacji w specjalnych zestawach.

Po premierze gracze mogą spodziewać się płatnych dodatków DLC. Potwierdzono już kampanię fabularną w Berlinie, którą - bez dodatkowych opłat - otrzymają użytkownicy, którzy wsparli zbiórkę funduszy na Kickstarterze.

Shadowrun Returns będzie taktycznym RPG, opartym na cyberpunkowej grze fabularnej. Przedstawiony świat łączy w sobie nowoczesną technologię z magią i rasami znanymi lepiej z klasycznego fantasy.

Zobacz także: Poradnik do Shadowrun Returns

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze